Акціонерні товариства. Нове життя

Остання новинка законодавства про акціонерні товариства — Закон № 2210-VIII — продовжує серію законів про захист прав інвесторів, які з року в рік намагаються наблизити нас до європейських стандартів та кращих корпоративних практик і нарешті поліпшити інвестиційний клімат в Україні. Доводиться констатувати, що вітчизняний законодавець прихильний до «налагодження механізмів на ходу», незважаючи на всю декларовану турботу про бізнес.

У центрі уваги сьогоднішнього номера ЮРИСТ&ЗАКОН — нова система корпоративного управління (читайте в статті «Корпоративне управління в акціонерних товариствах: досконалість у нових деталях»). Крім того — нові правила розкриття інформації акціонерами (стаття «Нові правила розкриття інформації власниками акцій ПАТ»), оновлення регулювання нещодавно впроваджених процедур squeeze-out і sell-out та інші поправки останніх місяців.

Оцінки прийнятим нормам даються різні. Але здебільшого переважає оптимізм, адже попри окремі недоліки та претензії (основна з яких — певне погіршення становища міноритаріїв) зміни розглядаються як такі, що мають позитивний ефект на ринок цінних паперів і діяльність АТ.

За традицією, ми не обмежуємося однією тематикою. Сьогодні в ЮРИСТ&ЗАКОН — аналіз практики вищих судів (благо, оновлений Верховний Суд все активніше включається в роботу), відповіді на запитання читачів та інші актуальні інтелектуальні «смаколики» для юристів. Наприклад, стаття на тему «Обмеження цінової політики монополіста: досвід США та ЄС», яку розміщено у вільному доступі на нашому сайті.

Про ці та інші теми читайте в сьогоднішньому номері електронного видання ЮРИСТ&ЗАКОН № 05 від 08.02.2018. Номер доступний тільки для передплатників видання. Якщо Ви ще не виписуєте видання, замовте безкоштовний доступ до демо-номера чи передплатіть видання ЮРИСТ&ЗАКОН.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *