Безжалісно і з конфіскацією! Чоловіка, який дав $100 слідчому поліції, засудили до 5 років в’язниці

Маневицький районний суд Волинської області за передачу неправомірної вигоди судив чоловіка до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 23 травня.

У серпні 2017 до поліції надійшла заява, що в селі Градиськ чоловік під приводом продажу ікон та збору пожертв на храм зайшов у житловий будинок і, скориставшись неуважністю господині, таємно викрав 2575 гривень та гаманець вартістю 100 гривень. Поліція встановила підозрюваного і при обшуку вилучила в нього гроші.

Під час проведення огляду місця події підозрюваний запропонував старшому слідчому за винагороду не притягнувати його до кримінальної відповідальності. При цьому, чоловік суму не озвучив, запропонував дати номер банківської картки і протягом однієї години часу на неї будуть перераховані гроші в сумі, яку назве сам слідчий, але той відмовився. Натомість слідчий подав рапорт керівництву і було внесено відомості до ЄРДР.

Згадайте новину: У Житомирі чоловіка, який запропонував слідчому 1 тис. доларів, засудили на 4 роки

У справі про крадіжку грошей легковий автомобіль, на якому їхав підозрюваний, визнали речовим доказом і вилучено на зберігання. Після цього чоловік з власної ініціативи приїхав у відділок поліції і став пропонувати хабар іншому слідчому, щоб справу не скеровували до суду, але той також відмовився.

У період з 7 по 15 серпня 2017 він неодноразово дзвонив слідчим на мобільні. 15 серпня чоловік зустрівся зі слідчим в районі залізничного вокзалу і знову пропонував вирішити питання, а також повернути йому автомобіль. Коли слідчий начебто пояснив, що машину можна повернути в законний спосіб, але власник відмовився. 17 серпня на першому поверсі відділу поліції чоловік передав слідчому 100 доларів США і 200 грн за повернення авто і уникнення кримінальної відповідальності.

В суді обвинувачений вину визнав, але пояснив, що саме працівники поліції йому порадили просити у слідчого повернути автомобіль і запропонувати винагороду не менше як 100 доларів. Переконував, що про відповідальність за дачу хабара службовій особі йому не було відомо, однак розкаюється у вчиненому, просив суворо не карати, не призначати покарання, пов`язане із позбавленням волі. Також його вина підтверджувалась показаннями свідків і матеріалами НСРД.

Обставиною, яка обтяжує покарання, є рецидив злочину. 30 березня 2017 цього чоловіка вже судили за крадіжку мобілки і покарали штрафом у 850 грн. Із висновку судово-психіатричного експерта, вбачається, що у період передачі хабара обвинувачений виявляв ознаки легкої розумової відсталості (помірної дебільності), що не позбавляло його здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними. Суд визнав чоловіка осудним і призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. На вирок може бути подано апеляцію

У справі про крадіжку грошей, від якої обвинувачений намагався відкупитися у слідчого, його засудилидо 2 років позбавлення волі, але звільнено від відбуття покарання за амністією.

Згадайте новину: До 5 років в’язниці за хабар засудили поліцейських, які тікали, викидаючи гроші у вікно

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика