Борьба с ветрянными мельницами! Суд скасував висновок ДФС про відмивання грошей екс-дружиною Ємельянова

Окружний адмінсуд Києва скасував аналітичний висновок Головного управління ДФС у м. Києві про результати дослідження фінансово-господарської діяльності фізичної особи-підприємця Світлани Ємельянової щодо наявності ознак правопорушень, пов’язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 27 березня.

Суд зобов’язав Головне управління ДФС у м. Києві відкликати аналітичний висновок з Генеральної прокуратури, яка мала використовувати його як доказ в кримінальній справі, та від інших осіб, кому він був надісланий.

На сайті «Судова влада» є інформація, що ДФС подала апеляцію на рішення, але 16 травня скаргу залишено без руху.

Світлана Ємельянова є колишньою дружиною екс-судді ВГСУ Артура Ємельянова.

Висновок щодо Ємельянової був складений ДФС 3 квітня 2018 року. На підставі матеріалів кримінального провадження №42017000000002632, даних судового реєстру та інформації з відкритих джерел було зроблено висновок про наявність ознак порушень у діях ФОП Ємельянової.

У результатах дослідження йдеться, що Ємельянова має у приватній власності нерухомість на 9,2 млн грн, є командистом у AHL REAL KAV GmbH & Co KG та AHL REAL PEU GmbH & Co KG, які володіють низкою нерухомості в Австрії у Відні на загальну суму понад 9 млн євро. Загальна сума доходу Ємельянової за пеоріод з 01.01.1998 до 15.01.2018 р. становить 3 млн грн. Відтак спеціаліст ДФС зробив висновок, що походження активів на 6,2 млн грн невідоме і дії Ємельянової могли бути спрямовані на їх легалізацію.

Згадайте новину: Бізнесмени в мантіях: Тандем Віктора Татькова та Артура Ємельянова

Суд зазначив, що контроль у сфері відмивання грошей мають проводити не органи і службові особи ДФС, а суб’єкти державного фінансового моніторингу. ДФС могла проводити будь-які дослідження фінансової та господарської діяльності позивача виключно в межах здійснення податкового контролю. Натомість дослідження фактично проведено на основі матеріалів кримінального провадження.

Крім того, Світлана Ємельянова повідомила, що висновок містить необ’єктивну та недостовірну інформацію. А саме, коли йдеться про її доходи з 1998 року, то вказано тільки її зарплату і не враховано дохід, який вона отримала як фізособа-підприємець. Ємельянова повідомила, що з 2006 по 3 квартал 2018 року задекларувала дохід від підприємницької діяльності в сумі 19,4 млн грн. Довідки про задекларовані доходи були видані ГУ ДФС у м. Києві на запит позивача, а тому є очевидним, що вони були у розпорядженні ДФС, але не були в повній мірі використані та відображені ревізором-інспектором в аналітичному висновку.

Щодо наявності у Ємельянової нерухомого майна на 9,2 млн грн, то суд вважає, що такі висновки не ґрунтуються на жодних належних доказах, а зроблені лише на підставі публікацій з мережі інтернет та вибіркових матеріалів кримінального провадження, яке не завершено та перебуває на стадії досудового розслідування.

Суд дійшов висновку, що аналітичний висновок складений некомпетентним органом на підставі неповних даних і сумнівних джерел та без проведення повної незалежної перевірки господарської діяльності позивача, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Суд погодився, що такий висновок ДФС порушує права Ємельянової, оскільки створений не лише для внутрішнього службового використання, а був надісланий правоохоронним органам, які його сприймають як висновок спеціаліста та належне і достовірне джерело доказування у справі.

Відтак суд визнав дії ДФС протиправними, висновок скасував і відкликав його з Генеральної прокуратури.

Сім’я судді Ємельянова володіла земельними ділянками на 2 тис. кв.м, житловим будинком та 13 квартирами у Донецьку та Києві. В кінці 2014 року Ємельянов розлучився зі своєю дружиною Світланою після 20 років шлюбу і більша частина майна залишилась їй.

Згадайте новину: "Судді" Ємельянов, Татьков і компанія

Проте журналісти неодноразово писали про спільні закордонні поїздки розлучених Артура і Світлани Ємельянових. Востаннє 29 квітня цього року журналістка Христина Бердинських 
Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика