Верховний суд скасував вирок за хабар колишньому завідувачу сектору Управління Держпраці у Чернівецькій області, бо суддя порушив таємницю нарадчої кімнати


Источник фото

Верховний суд скасував вирок, яким колишнього завідувача сектору Управління Держпраці у Чернівецькій області було засуджено до 5 років позбавлення волі. Рішенням суду чоловіка одразу звільнили з-під варти. А справу призначено на новий розгляд в першій інстанції.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 30 травня.

15 травня 2018 року Садгірський суд Чернівецької області засудив особу за ч.3 ст.368 КК до позбавлення волі на 5 років з позбавленням права займати деякі посади строком на 3 роки і з конфіскацією майна (крім житла). Ухвалою Апеляційного суду Чернівецької області від 10 липня 2018 вирок залишено без змін.

За версією захисту, в суді першої інстанції було порушено таємницю наради суддів, оскільки суддя-доповідач під час перебування в нарадчій кімнаті виносив рішення по інших справах.

Відомо, що 11 травня 2018 року суд вийшов до нарадчої кімнати для ухвалення вироку, який проголосив 15 травня 2018. Однак головуючий суддя Ігор Проскурняк під час перебування у нарадчій кімнаті ухвалив  рішення від 14 травня 2018 року про видачу дублікату виконавчого листа. Під час перебування у нарадчій суддя не може розглядати інші справи. Верховний суд погодився, що відбулося порушення таємниці нарадчої кімнати, що є підставою для скасування вироку.

Згадайте новину: Суд виправдав двох податківців, побачивши провокацію хабаря

Обвинувачений працював завідувачем сектору розслідування, аналізу і обліку аварій та виробничого травматизму Управління Держпраці у Чернівецькій області.

У 2016 чоловік головував у комісії під час спеціального розслідування раптового погіршення стану здоров’я під час виконання службових обов`язків директора ДП «Берегометське лісомисливське господарство», що призвело до смерті.

Користуючись тяжкою життєвою ситуацією родичів чиновник нібито отримав від син померлого  1500 доларів за рішення комісії, яким факт смерті визнають таким, що пов’язаний із виробництвом.

В суді чоловік вину визнавав частково, але запевняв, що це син покійного провокував його до отримання коштів, розпитував, кому і скільки треба дати. Обвинувачений пояснив, що грошима хотів заволодіти шляхом обману і щиро розкаюється. На його утримання вже тривалий час знаходиться хвора дружина, яка прикута до ліжка. Комісія призначила проведення повторної медичної експертизи в Чернівецькому бюро судово-медичних експертиз. За висновком експертів смерть була пов’язана з виробництвом. Він та інші члени комісії ніяк не впливали на ці висновки експертів. Відтак просив перекваліфікувати обвинувачення на шахрайство і призначити покарання, не пов’язане із позбавлення волі. Однак суд вирішив, що йшлося саме про хабар, а обвинувачений тільки намагається уникнути відповідальності.

Згадайте новину:Суддя відмовився від знайдених вдома грошей і НАБУ закрило справу

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика