Вища рада правосуддя не підтримує законопроєкт щодо зміни підходів до оплати праці суддів

Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок щодо законопроєкту № 5882 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо деяких питань забезпечення суддів».

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі «Законопроєкти» ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Законопроєктом запропоновано змінити базовий розмір посадового окладу судді та спосіб його обчислення, а також відтермінувати індексацію до 1 березня 2025 року. Замість визначення посадового окладу у прожиткових мінімумах для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, базовий рівень посадового окладу пропонується визначати у фіксованій сумі в гривневому еквіваленті.

ВРП наголосила, що необґрунтований перегляд суддівської винагороди прямо суперечить міжнародним стандартам гарантування незалежності суддів, якими встановлено заборону погіршення фінансового забезпечення суддів. Встановлення суддівської винагороди фіксованого розміру в гривневому еквіваленті без «прив’язки» до прожиткового мінімуму та без урахування індексу інфляції не відповідатиме економічній ситуації в державі та із часом призведе до зниження рівня суддівської винагороди.

Вища рада правосуддя не підтримує законопроєкт № 5882, оскільки він суперечить принципу незалежності судової влади, який є головною умовою забезпечення верховенства права й основоположною гарантією справедливого судового розгляду, нормам Конституції, висновкам Конституційного Суду, міжнародним стандартам у сфері судоустрою та статусу суддів, його прийняття призведе до звуження змісту та обсягу прав і свобод суддів та негативно вплине на забезпечення незалежності суддів і авторитет правосуддя.

Бажаєте контролювати зміни судових справ? Налаштуйте моніторинг у VerdictumPRO. Система сповіщатиме про появу нових рішень відповідної тематики або у тій же справі. Замовте безкоштовний тест за посиланням.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *