Відбувся VII Всеукраїнський форум ААУ з публічного права та фінансово-банківських питань

Адвокати обговорили особливості розгляду судових справ за участі банків

Адвокати обговорили особливості розгляду судових справ за участі банків

Урочисто відкрила захід Зоя Ярош, Президент ААУ, яка привітала всіх учасників, побажала плідної праці, нової практики та яскравих вражень і передала слово Віталію Мацелюху, Віце-президенту ААУ, який зауважив про актуальність форуму та його європейський вектор. Також з вітальним словом виступив Геннадій Пампуха, Голова Комітету ААУ з міжнародного арбітражу, Президент Європейської арбітражної палати.

І сесія, модераторм якої виступив Юрій Петренко, керуючий партнер ADER HABER, почалася з доповіді Олени Кібенко, д.ю.н., судді Великої палати Верховного Суду, яка розповіла про роботу Великої палати Верховного суду та судову практику по ключових категоріях спорів за участю банків. В ході розповіді пані Олени, утворилася дискусія, до якої приєдналася Оксана Епель, к.ю.н., суддя Київського апеляційного адміністративного суду, яка додала свої запитання по темі та висловила власну думку з досвіду розгляду адміністративних справ. А також власні коментарі додав Роман Кармазін, начальник відділу банківських послуг Юридичного департаменту НБУ.

Ігор Кравцов, Керівник практики вирішення спорів ЮФ «EVRIS», виступив з доповіддю про взаємозалік зустрічних вимог у банківських спорах, зокрема, зупинився на питаннях щодо умов взаємозаліку, його оформлення, та судовій практиці.

Старший юрист ЮК «EQUITY», Андрій Іванів розповів про чинність поруки, як мірила справедливості балансу інтересів кредитора, боржника та поручителя, зауваживши: «Фінансова порука має переваги над майновою порукою».

Виступаючи на тему: «Проблематика оподаткування додаткового блага у кредитних правовідносинах», Оксана Епель, к.ю.н., суддя Київського апеляційного адміністративного суду, розповіла про складний стан сучасної економіки, яка потребує змін до кращого. Розкрила поняття, що таке додаткове благо; проблемні питання, пов’язані з ним. Звернула увагу, зокрема, на реструктуризацію, прощення (анулювання боргу), резервний фонд відшкодування, сплату відступного та інше.

Далі, Роман Кармазін, начальник відділу банківських послуг Юридичного департаменту НБУ, розповів аудиторії про правові підходи НБУ до початку регулювання криптовалют, обгрунтовуючи свою доповідь тим, що «Україна визначилась у європейському напрямку розвитку, а відтак має узгодити своє законодавство із законодавством ЄС і стосовно криптовалют».

На завершення І сесії виступив Андрій Сегал, Голова Комітету ААУ з валютного регулювання та інвестування, юрист ЮК «AMBER Corporation», який додав трошки гумору на тему попереднього виступу та розповів про важливу тему реформи фінансово-банківської системи, яка перебуває в кризовому стані, і які шляхи є для подолання цього стану.

ІІ сесію форуму відкрила Катерина Власюк, Член правління ААУ, керуючий партнер AVG, яка виступила модератором сесії, та надала слово Олені Сукмановій, заступнику Міністра юстиції України з питань державної реєстрації. Пані Олена розповіла про роботу «антирейдерської» комісії при МЮУ; про скарги, що розглядаються Комісією, особливості їх оформлення; про стан електронних реєстрів та їх удосконалення; надала відповіді на питання Олександра Лещенка, к.ю.н., Керуючого партнера АО «Лещенко, Дорошенко і партнери», щодо того «Коли буде наведено порядок і удосконалено роботу електронного реєстру виконавчих проваджень?».

Наталія Блажівська, к.ю.н., суддя Вищого адміністративного суду України, виступила на тему впливу Конвенцій та практики ЄСПЛ на реформу процесуального законодавства України, відзначивши: «Нові процесуальні кодекси України відобразили основні положення статтей Конвенцій, тобто рухаємося в правильному напрямку для відновлення довіри до судової системи».

Геннадій Пампуха, Президент Європейської арбітражної палати (Брюссель, Бельгія) дещо змінив тему своєї доповіді та зосередив увагу на важливому питанні про арбітражні застереження.

Продовжила ІІ сесію форуму своєю розповіддю Агія Загребельська, Державний уповноважений Антимонопольного комітету України, на тему про закупівлі, їх прозорість, одночасно зауважила: «В сфері закупівель не вистачає духу права, і правники (адвокати) мають цьому посприяти».

Олександр Лещенко, к.ю.н., Керуючий партнер АО «Лещенко, Дорошенко і партнери» виступив з цікавою доповіддю про особливості, актуальні питання та значимість у правозастосовній практиці компетенційних спорів, звернувши особливу увагу на суб’єктний склад та проблематику.

Дмитро Ляпін, адвокат, приватний виконавець, розповів аудиторії чим відрізняється наразі виконання рішень суду приватними виконавцями та державними, навів приклади; висвітлив питання про авансовий внесок та його розмір, навів приклади із судової практики.

Радмила Гревцова, адвокат, к.ю.н., Керуючий партнер Консалтингової компанії «Yurkraft Medikal», Голова комітету ААУ з медичного та фармацевтичного права, свій виступ присвятила актуальній наразі темі медичної реформи, зокрема, щодо автономізації медичних закладів, критеріїв та стандартів державної акредитації.

Завершили ІІ сесію форуму своїми підсумовуючими промовами експерти: Ольга Ступак, Суддя Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду, та Володимир Ставнюк, Голова Правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи.

ІІІ сесію форуму відкрив модератор Володимир Павленко, Голова Комітету ААУ з банківського права, партнер МЮФ «INTEGRITES», який наголосив на актуальності теми сесії. Розпочав III сесію своїм виступом Віктор Григорчук, Начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку України, про особливу категорію судових спорів, предметом яких є оскарження рішень регулятора про виведення банків з ринку, зосередившись на основних причинах виведення банків з ринку, хто може оскаржити рішення про виведення банків з ринку, звернув увагу на прогалини в праві.

Олена Жукова, директор ЮФ «Сайвена-Аудит» розповіла з власного досвіду про проблеми захисту інтересів юридичних осіб — кредиторів сьомої черги та про правову природу безготівкових коштів.

Продовжила ІІІ сесію форуму директор департаменту управління активами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ольга Білай, яка проінформувала про: роботу ФГВФО, статистику діяльності щодо банків, які ліквідуються, інновації в продажах активів банків у ліквідації, зокрема, про перехід з англійського на голландський тип аукціонів.

До дискусії приєднався Олександр Удовиченко, к.ю.н., адвокат, Радник ЮФ «ADER HABER»,який відзначив чудовий формат проведення форуму, а саме те, що є можливість вести діалог з колегами-спікерами та учасниками заходу, обмінюючись знаннями, досвідом і враженнями. Розповів про особливості оскарження результатів публічних торгів; надав поради як захистити власність клієнта (учасника торгів).

Олександр Черних, адвокат, поділився досвідом про основні типи позовів у спорах з банками в стадії ліквідації; розказав про оскарження сум, перерахованих Державній виконавчій службі; звернув увагу на оскарження забезпечення; навів приклади із судової практики.

Ганна Шерстюк, Керуюча Адвокатським бюро «Ганни Шерстюк», голова Київського регіонального відділення ГО «Єдиний щит», зауважила в своїй доповіді на актуальну, гостру, неоднозначну ситуацію щодо відповідальності пов’язаних осіб у випадку ліквідації банку.

Арсен Мілютін, Директор департаменту реструктуризації та стягнення заборгованості Державного ощадного банку України, додав свій коментар про неможливість стягнути збитки, враховуючи наявність чотирьох складових збитків; розповів про фінансову реструктуризацію на прикладі Ощадбанку.

На завершення ІІІ сесії, Сергій Паперник, Голова Комітету ААУ з фінансового права, керівник банківської та фінансової практики, керівник практики FinTech в ЮФ «EVRIS», в простій, зрозумілій формі презентував цікавий та пізнавальний майстер-клас на тему «Криптловалюти для адвоката: все, що необхідно знати».

Асоціація адвокатів України щиро вдячна всім учасникам форуму. Ми надіємось захід приніс багато корисної інформації та практичних кейсів для роботи, які Ви вже будете застосовувати у власній практиці.

Велику подяку висловлюємо модераторам і спікерам заходу за актуальні теми, власні враження та поради.

Також Асоціація адвокатів України вдячна партнерам заходу, а саме: AMBER, AVG Law Company, ADER HABER, EVRIS, EQUITY, INTEGRITES, SAIVENA Group, Yurcraft Medical, АО «Лещенко, Дорошенко і партнери», АБ «Ганни Шерстюк», Касьяненко и партнери.

Велика подяка інформаційним партнерам:

Генеральному медіа-партнеру — видавництву «Юридична практика».

Медіа-партнерам: виданню «Юридична Газета», «Закон і Бізнес», «Правовий тиждень», «Поради юриста».

Інтернет-ресурсам: «ЮРЛІГА», «Obozrevatel.ua», «Українське право», «Freelawyer.ua», «Lawyer.ua», «Протокол», «БІЗРЕЛІЗ», «Lойер», ІА»Vector News», «Femida.UA».

Журналам: «Адвокат», «ЮРИСТ&ЗАКОН»,»Фінансовий Директор Компанії», «Бізнес та безпека».

Компаніям та асоціаціям: «Центр журналістських розслідувань», «EBA», «ACC», «АПКБ», «Запорізька ТПП», «НІСЕ», «ЕАП», «UAPS», «АПУ», «ВАФК», «ФРК», «Marmaer».

Особливу подяку ААУ висловлює Експертному партнеру заходу «Європейська арбітражна палата».

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика