Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 22-28 травня

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

1. Президент призначить двох місцевих суддів

ВРП ухвалила рішення про внесення Президентові України подання про призначення:

Гаврищука Андрія Володимировича — на посаду судді Миронівського районного суду Київської області;

Дмитрієвої Оксани Олегівни — на посаду судді Херсонського окружного адміністративного суду.

2. Звільнено у відставку суддю з Івано-Франківщини

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку суддю господарського суду Івано-Франківської області Юрія Грицу у зв’язку з поданням заяви про відставку.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184480_sts-ne-zapustili-dsa-vdklikala-ogoloshennya

3. Експерт Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» з інформаційних технологій Омар Гонзалес долучився до обговорення питань впровадження ЄСІТС

22 травня 2019 року у Вищій раді правосуддя відбулася робоча зустріч членів ВРП з представниками Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» з метою обговорення актуальних питань запровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Зустріч членів Постійної комісії ВРП з питань ЄСІТС та експертів Проекту відбулася з метою обговорення стану запровадження одного з основних інструментів доступу користувачів до ЄСІТС — «електронного кабінету».

4. Продовжено строк відсторонення судді Рахівського районного суду Закарпатської області

ВРП ухвалила продовжити до 23 червня 2019 року строк тимчасового відсторонення судді Рахівського районного суду Закарпатської області Івана Тулика від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Суддя підозрюється у проханні та одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого особі службового становища.

5. Дніпропетровську суддю звільнено за процесуальні порушення і підрив авторитету правосуддя

ВРП звільнила Світлана Зосименко з посади судді Індустріального районного суду міста Дніпропетровська за вчинення істотного дисциплінарного проступку. У скарзі на суддю, зокрема, було зазначено, що під час розгляду справи вона допустила істотне порушення норм процесуального права під час здійснення правосуддя, що унеможливило реалізацію учасниками судового процесу наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків; поведінку, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях моралі, чесності, непідкупності, дотримання інших норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду; порушення правил виключної підсудності справи під час ухвалення рішення про право власності на об’єкт самовільного будівництва, а саме вимог статті 114 Цивільного процесуального кодексу України.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185747_v-pravila-advokatsko-etiki-vvedeno-printsip-chesnost-ta-dobroporyadnost

6. Адвокатів Олександра Шадріна та Ірину Кузіну звинувачують у втручанні в діяльність судді та можуть притягнути до відповідальності

ВРП ухвалила звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області щодо притягнення до передбаченої законом дисциплінарної відповідальності адвоката Олександра Шадріна, до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва — щодо притягнення до передбаченої законом дисциплінарної відповідальності адвоката Ірини Кузіної у зв’язку втручанням ними у професійну діяльність судді Фастівського міськрайонного суду Київської області Галини Соловей.

7. Розпочав роботу Литовсько-український юридичний форум

27 травня 2019 року в місті Паланга (Литовська Республіка) відкрився Литовсько-український юридичний форум, організований Національною судовою адміністрацією Литви в межах проекту «Допомога Україні в реалізації реформи судової системи». У юридичному форумі беруть участь представники судової влади з Литви та України. Метою заходу є продовження співпраці та обмін досвідом судових установ України та Литви.

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика