Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 12-16 лютого

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

1. Відряджено та звільнено у відставку по двоє суддів

13 лютого ВРП ухвалила внести подання Президентові про відрядження строком на один рік для здійснення правосуддя суддів:

Близнюківського районного суду Харківської області Масла Сергія Павловича — до Деснянського районного суду міста Києва;

Заліщицького районного суду Тернопільської області Торської Ірини Василівни — до Мостиського районного суду Львівської області.

ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

Гольцову Ларису Анатоліївну — з посади судді Вищого господарського суду України;

Карімову Ларису Вікторівну — з посади судді апеляційного суду Харківської області.

Залишено без розгляду заяви про звільнення у відставку суддів Совєтського районного суду міста Макіївки Донецької області Слізевич Надії Георгіївни та Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Решетніка Миколи Олександровича.

2. Facebook-сторінка ВРП отримала офіційну верифікацію

Верифікація дає змогу зрозуміти, що профіль справжній. Поряд із назвою підтвердженої сторінки або профілю відображається блакитний значок (візитка). Візитка на сторінці або профілі означає, що Facebook підтвердив достовірність сторінки або профілю цієї публічної особи, медіакомпанії або бренду.

3. В Telegram відкрито канал новин ВРП

На новій комунікаційній платформі Ради можна дізнатися найактуальніші новини та ознайомитись з іншими матеріалами, що розміщуються на офіційному сайті, отримувати анонси майбутніх заходів і дізнаватись про трансляції засідань.

4. Суддя Наталія Неганова звільнена за необґрунтоване взяття під варту «майданівця»

13 лютого ВРП ухвалила звільнити Неганову Наталію Володимирівну з посади судді Подільського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції відповідно до рішення Другої Дисциплінарної палати від 7 червня 2017 року № 1425/2дп/15-17. Підставою притягнення судді до дисциплінарної відповідальності стали встановлені Дисциплінарною палатою факти порушення закону, допущені під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту стосовно громадянина, який брав участь в масових акціях протесту у період з листопада 2013 року по лютий 2014 року. Суддя Н. Неганова обрала особі запобіжний захід у вигляді взяття під варту, незважаючи на те, що у низці матеріалів досудового розслідування вказано різний час вчинення інкримінованого правопорушення; ряд слідчих дій всупереч вимогам частини третьої статті 214 КПК проведено до часу внесення відомостей до ЄРДР, а також не уповноваженими на те слідчими; відсутність у матеріалах клопотання протоколу допиту особи; отримання особою повідомлення про змінену підозру після початку судового розгляду клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

5. Продовжено строк відсторонення судді Геннадія Молібоги

13 лютого ВРП задовольнила клопотання про продовження до 13 квітня 2018 року строку тимчасового відсторонення голови Дружківського міського суду Донецької області Молібоги Геннадія Вікторовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. 16 грудня 2017 року Г. Молібога був відсторонений до 15 лютого 2018 року. Нагадаємо, що Г. Молібога підозрюється у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за вчинення дій з використанням влади та службового становища, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

6. ВРП скасувала рішення КДК прокурорів в частині відмови у притягненні до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку заступника прокурора Миколаївської області Степана Божила

13 лютого, розглянувши скаргу адвоката Тимошина Ю.В, ВРП ухвалила рішення КДК прокурорів від 8 листопада 2017 року № 261дп-17 про закриття дисциплінарного провадження стосовно заступника прокурора Миколаївської області Божила Степана Богдановича скасувати в частині відмови у притягненні до дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання службових обов’язків. Дисциплінарне провадження у цій частині закрито у зв’язку із закінченням строку накладення дисциплінарного стягнення. Провадження стосувалось вчинення прокурором дисциплінарних проступків, передбачених пунктами 1, 3, 5, частини першої статті 43 Закону «Про прокуратуру» (неналежне виконання службових обов’язків; розголошення таємниці, що охороняється законом, яка стала відома прокуророві під час виконання повноважень; вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості). Адвокат стверджував, що заступник прокурора Миколаївської області С. Божило, передавши до Управління патрульної поліції у місті Миколаєві компакт-диск із копіями фрагментів відеозаписів, отриманих під час проведення негласних слідчих (розшукових) дій, для використання їх у дисциплінарному провадженні, діяв поза межами та не у спосіб, що передбачені законом, чим вчинив дисциплінарний проступок.

7. ВРП вважає, що Кваліфікаційна-дисциплінарна комісія прокурорів не має повноважень на здійснення контролю та перевірки декларацій прокурорів

13 лютого, розглянувши скаргу прокурора Черкаської області Овчаренка Сергія Анатолійовича, ВРП залишила без змін рішення КДК від 30 серпня 2017 року № 83дп-17 про закриття дисциплінарного провадження стосовно прокурора Корсунь-Шевченківського відділу Звенигородської місцевої прокуратури Черкаської області Павленка Володимира Васильовича. Прокурор обвинувачувався у порушенні встановленого Законом «Про запобігання корупції» порядку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. При поданні декларації С. Овчаренко не зазначив наявного у його користуванні нерухомого майна — будинку, у якому проживає, та допустив неточності у зазначенні джерела доходу від підприємницької діяльності своєї дружини. Закриваючи провадження КДК зазначила, що до її компетенції не належить здійснення контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

8. Євгенія Безсмолого звільнено з посади судді за немотивоване покарання протестувальників

15 лютого ВРП прийняла рішення про звільнення Безсмолого Євгенія Борисовича з посади судді Ленінського районного суду міста Кіровограда на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції відповідно до рішення Першої Дисциплінарної палати від 22 червня 2017 року № 1755/1дп/15-17. Підставою для звільнення стали встановлені порушення під час прийняття ним рішення про накладення адміністративних стягнень на осіб, які були учасниками акцій протесту. Зокрема, порушення приписів КУпАП щодо всебічного, повного та об’єктивного з’ясування обставин кожної справи та оцінки доказів; застосування найсуворішого стягнення без наведення мотивів рішення.

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.Ru Яндекс.Метрика