Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 8-15 червня

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

1. Відбулася міжнародна конференція «Тлумачення та застосування принципу верховенства права»

Представники Вищої ради правосуддя взяли участь у міжнародній конференції «Тлумачення та застосування принципу верховенства права», що відбулася 8 червня 2018 року у місті Києві. За результатами обговорення було вироблено рекомендації для суддів та правників щодо тлумачення та практичного застосування принципу верховенства права в Україні.

2. У Чернігові пройшла конференція «Господарська юрисдикція. Виклики сьогодення»

8-9 червня 2018 року у місті Чернігові пройшла конференція «Господарська юрисдикція. Виклики сьогодення». Представники суддівського врядування та органів державної влади обговорили виклики, що постали перед судами господарської юрисдикції.

3. Перший «Всеукраїнський форум юристок» стартував у Києві

Судді, адвокати та інші фахівці в галузі права зібралися для обговорення проблем, досягнень, викликів, з якими стикаються жінки в юридичній професії. Форум, що проходив 8-9 червня 2018 року у місті Києві, покликаний привернути увагу юридичної спільноти до питань захисту прав жінок, зокрема їх доступу до юридичної професії, викликів, що стоять перед юристами, а також обговорити професійні досягнення юристів-жінок. До заходу долучилася і членкиня ВРП Лариса Швецова.

4. У полі зору проблема невиконання судових рішень

11 червня 2018 року відбувся круглий стіл «Механізми протидії зловживанню процесуальними правами у виконавчому провадженні». Під час круглого столу обговорено проблему зловживання процесуальними правами у виконавчому провадженні в Україні та напрацювання механізмів протидії таким зловживанням з огляду на міжнародний досвід.

5. Вища рада правосуддя приймає пропозиції та зауваження до Антикорупційної програми на 2018 рік

Вища рада правосуддя затвердила Антикорупційну програму Вищої ради правосуддя на 2018 рік, з якою можна ознайомитися на офіційному веб-сайті ВРП за посиланням. Пропозиції чи зауваження до Антикорупційної програми можна надіслати до 23 червня 2018 року.

6. За підтримки ВРП відбувся черговий VI Міжнародний судово-правовий форум

13 — 14 червня 2018 року пройшов VI Міжнародний судово-правовий форум — традиційний науково-практичний захід, який газета «Юридическая практика» вже другий рік поспіль проводить спільно з Вищою радою правосуддя, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України і Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Форум покликаний стати майданчиком для експертних дискусій і обміну думками між суддями, адвокатами, прокурорами, представниками юридичного бізнесу, органів влади, відомими ученими, вітчизняними і міжнародними фахівцями. З вітальними словами до учасників форуму звернулися Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, заступник голови Національної асоціації адвокатів України Валентин Гвоздій, шеф-редактор газети «Юридическая практика» Рустам Колесник.

7. Вища рада правосуддя звільнила сімох суддів у відставку

Вища рада правосуддя 14 червня 2018 року, розглянувши матеріали про звільнення суддів з посад за загальними обставинами, ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

Лашина Владислава Вячеславовича — з посади судді Одеського апеляційного господарського суду;

Саніна Володимира Миколайовича — з посади судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області;

Сороку Олену Павлівну — з посади судді Червонозаводського районного суду міста Харкова;

Волошина Ігоря Андрійовича — з посади судді Тростянецького районного суду Вінницької області;

Пепеляшкова Степана Михайловича — з посади судді Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області;

Лакомську Жанну Іванівну — з посади судді Личаківського районного суду міста Львова;

Каралюса Володимира Маріяновича — з посади судді Львівського апеляційного адміністративного суду.

Також Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Горошка Анатолія Миколайовича з посади судді Гадяцького районного суду Полтавської області за власним бажанням.

Водночас Вища рада правосуддя ухвалила залишити без розгляду заяву Попеки Олександра Володимировича про звільнення з посади судді Тельманівського районного суду Донецької області за власним бажанням.

8. Суддю Шацького районного суду Волинської області Сушик Н.В. тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності

Заслухавши доповідача — члена Вищої ради правосуддя Андрія Бойка, представника Генеральної прокуратури України — прокурора першого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Ігоря Щура, суддю Наталію Сушик та її представника — адвоката Артура Мартіросяна, Вища рада правосуддя 14 червня ухвалила клопотання заступника Генерального прокурора — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити, тимчасово, до 14 серпня 2018 року, відсторонити суддю Шацького районного суду Волинської області Сушик Наталію Вячеславівну від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Крім того, Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Генерального прокурора з вимогою про з’ясування обставин затримання судді Шацького районного суду Волинської області Наталії Сушик.

9. Продовжено строк тимчасового відсторонення судді Каланчацького районного суду Херсонської області Живцової О.А. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності

Вища рада правосуддя, заслухавши доповідача — члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, представника Генеральної прокуратури України — прокурора шостого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Сергія Подгорця та суддю Олену Живцову, 14 червня ухвалила клопотання заступника Генерального прокурора — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити, продовжити до 19 липня 2018 року строк тимчасового відсторонення судді Каланчацького районного суду Херсонської області Живцової Олени Анатоліївни від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

10. Вища рада правосуддя звільнила Кириченко Н.О. з посади судді Дарницького районного суду міста Києва за вчинення істотного дисциплінарного проступку

Доповідач — член Вищої ради правосуддя Анатолій Мірошниченко повідомив, що 30 травня 2018 року до Вищої ради правосуддя надійшло подання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про звільнення Кириченко Наталії Олексіївни з посади судді Дарницького районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України. Дисциплінарна справа стосовно судді Дарницького районного суду міста Києва Кириченко Н.О. була відкрита за заявою Рубцова Д.Ю. про проведення спеціальної перевірки стосовно судді Дарницького районного суду міста Києва Кириченко Н.О. відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» у зв’язку з порушенням норм законодавства України під час прийняття рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо нього як особи, яка була учасником масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності цим Законом.

11. Внесено зміни до Закону України «Про Вищу раду правосуддя»

14 червня 2018 року набрав чинності Закон України від 7 червня 2018 року № 2447-VІІІ «Про Вищий антикорупційний суд». Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень зазначеного Закону внесено зміни, зокрема, до Закону України «Про Вищу раду правосуддя». Зазначеними змінами врегульовано порядок надання згоди на затримання, утримання під вартою чи арештом судді.

12. ВРП ухвалила внести Генеральному прокурору подання з вимогою щомісячно інформувати про вжиті заходи та досягнуті результати у кримінальних провадженнях, порушених за фактами втручання у діяльність суддів районних судів міста Дніпропетровська

ВРП 14 червня ухвалила внести Генеральному прокурору України подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності посадових осіб, які вчиняють дії, що порушують гарантії незалежності суддів, з вимогою щомісячно інформувати Вищу раду правосуддя про вжиті заходи та досягнуті результати у кримінальних провадженнях, відомості щодо яких внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням суддів Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Мельниченка Сергія Петровича, Ткаченко Наталії Василівни, Демидової Світлани Олександрівни та Індустріального районного суду міста Дніпропетровська Ігнатенко Вікторії Валентинівни, Зосименко Світлани Георгіївни, Слюсар Людмили Петрівни.

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика