Дайджест событий Высшего совета правосудия за 18 — 24 сентября

Материал подготовлен совместно с управлением информации и обеспечения коммуникационной деятельности секретариата Высшего совета правосудия

Материал подготовлен совместно с управлением информации и обеспечения коммуникационной деятельности секретариата Высшего совета правосудия

Материал публикуется на языке оригинала

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189479_verkhovna-suddya-alla-lesko-pshla-u-vdstavku—vvazha-shcho-noviy-konkurs—nezakonnim

1. Звільнено у відставку 6 суддів

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку:

Токарєву Наталю Миколаївну — з посади судді Харківського районного суду Харківської області;

Стріжакову Тетяну Вікторівну — з посади судді Приморського районного суду Запорізької області;

Лесько Аллу Олексіївну — з посади судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду;

Гусева Олександра Геннадійовича — з посади судді Одеського окружного адміністративного суду;

Лях Ольгу Петрівну — з посади судді Другого апеляційного адміністративного суду;

Потапчука Вячеслава Олександровича — з посади судді П’ятого апеляційного адміністративного суду.

2. Суддю з Дніпропетровщини звільнено за порушення присяги

Вища рада юстиції у своєму рішенні констатувала, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України, врахувавши характер проступку, його наслідки, особу судді Чорнобука В.І., ступінь його вини, встановлені у дисциплінарній справі обставини, дійшла правильного висновку про порушення суддею Чорнобуком В.І. присяги судді, що унеможливлює його подальше перебування на цій посаді. Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Чорнобука Валерія Івановича з посади судді апеляційного суду Дніпропетровської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Вищої ради юстиції від 4 серпня 2016 року № 1926/0/15-16.

3. Генпрокуратура має знайти і покарати осіб через яких суддя з Тернопольщини та його дружина отримали травми

ВРП звернеться до ГПУ та НПУ щодо виявлення та притягнення до відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності суддів під час здійснення правосуддя. ВРП розглянула повідомлення судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Юрія Дзюбановського про втручання в його професійну діяльність. Суддя зазначив, що на подвір’ї ректора Тернопільського національного економічного університету пролунав вибух, в результаті якого він та його дружина отримали серйозні травми. Як встановлено, пакет з вибухівкою підкинули на подвір’я вказаного будинку. Після того, як потерпілий підняв пакет, він вибухнув. Суддя звертає увагу, що йому висловлено погрозу насильством, знищенням чи пошкодженням майна як судді у зв’язку з його діяльністю, пов’язаною зі здійсненням правосуддя.

4. Генпрокуратура має розслідувати тиск на чернігівську суддю з боку відповідача

ВРП звернеться до ГПУ щодо надання інформації про розслідування злочину за фактом втручання у діяльність судді Чернігівського апеляційного суду Бобрової І.О. Вища рада правосуддя 19 вересня 2019 року розглянула повідомлення судді Чернігівського апеляційного суду Ірини Бобрової про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Повідомляється, що відповідач обґрунтувала відвід тим, що вбачає зацікавленість головуючого судді у результаті розгляду справи, оскільки, на її думку, суддя, отримавши хабар, порушує конституційні права відповідача як громадянина України, навмисно створює такі умови під час розгляду судової справи, які не забезпечують рівності прав сторін у судовому процесі, та вчиняє тиск. Особа зазначила, що Боброва І.О., зловживаючи владою, неправомірно заборонила її представнику звертатися зі скаргою та за захистом від свавілля судді до голови суду або іншого представника апарату суду, чим намагалася контролювати представника за межами залу судового засідання.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189455_priynyato-zakon-shchodo-perezavantazhennya-derzhsluzhbi

5. ВРП як орган суддівського врядування протестує проти зниження до рівня органу виконавчої влади, підзвітного Кабміну

Оприлюднено консультативний висновок Вищої ради до законопроекту № 1066 «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади». Зокрема, наголошується, що змінами, закладеними у законопроект, Вища рада правосуддя, яка є конституційним органом нарівні з іншими вищими органами державної влади, діяльність яких визначена Конституцією України, прирівнюється до міністерств та інших державних органів, які є лише складовою виконавчої влади та підконтрольні Кабінету Міністрів України. Законодавець фактично змінює правовий статус Вищої ради правосуддя та знижує її статус порівняно з Верховним Судом та вищими спеціалізованими судами, участь у формуванні яких бере саме Вища рада правосуддя, що не відповідає Конституції України та стандартам Ради Європи.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189582_zamst-govorukhi-vrp-ocholiv-ovsenko

6. Головою Вищої ради правосуддя став Андрій Овсієнко, повноваження Володимира Говорухи припинено

На засіданні 24 вересня припинено повноваження Голови ВРП — Говорухи Володимира Івановича. Новим Головою  обрано Овсієнка Андрія Анатолійовича — суддю апеляційного суду Волинської області, який обраний до ВРП 15 березня 2017 року XIV позачерговим з’їздом суддів України. З 14 травня 2019 року він був Секретарем Третьої Дисциплінарної палати.

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика