Запропоновано врегулювати порядок доступу до судових рішень

У парламенті зареєстрований законопроект № 5406 «Про доступ до судових рішень» (ініціатори — нардепи від БПП і Самодопомоги).

Метою законопроекту є забезпечення відкритості діяльності судів, прогнозованість судових рішень, реалізація міжнародних стандартів доступу до інформації.

Законопроектом передбачається, що внесенню в Реєстр підлягають усі електронні копії судових рішень судів (окрім тих, що містять державну таємницю), а також електронні копії особливих думок суддів.

Зокрема, передбачені особливості внесення в Реєстр постанов слідчих суддів. Також врегульовано питання можливості підписання і відправки в Реєстр електронної копії судового рішення суддів, які втратили можливість їх підписання власної ЭЦП (звільненні судді з посади, припинення повноважень судді, хвороба, відпустка і ін.).

Проектом пропонується надати повний доступ до судових рішень також працівникам Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України.

Крім того, передбачена можливість видачі копії судового рішення з Реєстру за заявою особи іншим судомніж тем, якому визначено територіальну осудність справ, у разі неможливості видачі копії судового рішення з матеріалів судової справи в суді, який прийняв судове рішення.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *