Конституційний суд визнав законним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради

Таким чином вибори відбудуться 21 липня 2019 року, як і було вказано в указі президента.

"КС визнав законним указ президента Зеленського про розпуск Ради", — заявив офіційний Telegram-канал "ЗеКоманди".

Речниця президента Юлія Мендель спочатку написала у Facebook: "Перемога! Указ президента Володимира Зеленського про розпуск Ради визнали конституційним".

Щоправда, пізніше вона свій пост видалила.

Цю ж інформацію з посиланням на свої джерела повідомили кілька українських інформагентств.

В прес-службі суду BBC News Україна підтвердили, що рішення ухвалили, але яке саме — не уточнили. Поки що офіційно його не оприлюднили.

21 травня президент розпустив парламент та призначив дочасні вибори на 21 липня. Мотивував він це тим, що у парламенті, на його думку, вже давно відсутня коаліція.

Відповідно до Конституції президент дійсно має право розпустити парламент, якщо протягом одного місяця з часу розпаду старої коаліції у Верховній Раді депутати не сформували нову.

Указ набув чинності 23 травня, а вже на наступний день депутати від "Народного фронту" подали до суду позов, під яким підписалися 62 парламентарі, з проханням визнати неконституційним указ президента.

Вони вважають, що президент не має права встановлювати наявність чи відсутність коаліції у парламенті, а лише видає указ за умови існування юридичного факту — відсутності коаліції депутатських фракцій протягом одного місяця.

11 червня КС почав розглядати це подання депутатів. Спочатку відбулося відкрите засідання, далі процес відбувався у закритому режимі.

Згадайте новину:  Опять этот КСУ. Конституционный суд отменил победы НАБУ в судах на 5 миллиардов по иску завода Коломойского

Обмеження права на апеляцію до ухвалення судового рішення у справі на підставі ст. 392 КПК України неконституційне – рішення КСУ від 13 червня 2019р. № 4-p/2019 (за скаргою Глущенка В. М.)

ВПЕРШЕ: Конституційний Суд України видав забезпечувальний наказ

КСУ визнав неконституційними положення пункту „а“ статті 54, статті 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та деякі положення інших законів пов’язаних з цим питанням (справа про мінімальний вік виходу на пенсію за вислугою років, № 2-р/2019)

Юрий Бутусов (Главред Цензор.НЕТ): Сегодня Конституционный суд оправдал всех подозреваемых в незаконном обогащении чиновников!

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *