Конституційний Суд у своєму рішенні лише підтвердив існуючу процедуру використання мов меншин в судах

Конституційний Суд України сьогодні, 15 грудня 2011 року, оприлюднив рішення у справі за конституційним уявленням 54 народних депутатів України про відповідність Конституції окремих положень Закону «Про судоустрій і статус суддів», Карно-процесуального кодексуГосподарського процесуального кодексуЦивільного процесуального кодексу і Кодексу адміністративного судочинства.

Як виявляється з прес-релізу, що містить резолютивну частину згаданого Рішення, серед іншого, КСУ визнав конституційність частин четвертої і п’ятої статті 12 Закону «Про судоустрій і статус суддів».

Згадані статті містять положення, згідно з якими в судах, разом з державним, можуть використовуватися регіональні мови або мови меншин відповідно до Законом «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин». Нагадаємо, цей Закон поширює дію Хартії на 13 мов національних меншин в Україні. Причому серед них названа не існуюча в природі «єврейська» мова.

Проте, відповідно до Рішення КСУ, вказані в Хартії мови можуть використовуватися «у порядку, встановленому процесуальним законодавством«. Таким чином, Конституційний Суд, фактично, лише підтвердив дійсність процесуальних норм КПК, ХПК, ГПК і КАС, що регламентують використання інших, ніж державний, мов.

Ці процесуальні норми передбачають можливість для осіб, що не володіють державною мовою або що володіють їм, але в недостатній мірі, користуватися рідною мовою (чи мовою, якою вони володіють), робити на рідній мові заяви, давати пояснення, свідчення і так далі і при цьому — користуватися послугами перекладача.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *