Набрав чинності Закон про авторське та суміжні права

Визначено правові та організаційні засади колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права та суміжних прав.

Відповідний Закон № 2415-VIII «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» опублікований у газеті «Голос України» 21 липня і набрав чинності 22 липня 2018 року.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і застосовується до правовідносин, які виникли після набрання ним чинності, а в частині функціонування електронної системи реєстрації та обліку у сфері авторських і суміжних прав з 1 липня 2019 року.

Встановлено, що свідоцтва про облік організацій колективного управління, про визначення організацій колективного управління уповноваженими, про уповноваження організацій колективного управління, видані до 22 липня 2018 року, втрачають чинність 22 квітня 2019 року, а у сферах, щодо яких Закон передбачає здійснення розширеного та обов’язкового колективного управління, — з оголошеної Держслужбою інтелектуальної власності дати закінчення прийому заяв на участь у конкурсі на акредитацію у відповідній сфері.

Держслужба інтелектуальної власності 22 жовтня 2018 року розпочинає прийом заяв від зацікавлених юросіб про реєстрацію організацій колективного управління.

Через п’ять або чотирнадцять місяців з дня набрання чинності цим Законом залежно від функціонального призначення зазначених організацій Держслужба інтелектуальної власності оголошує конкурси на визначення таких акредитованих організацій колективного управління у відповідних сферах. Прийом відповідних заяв від організацій колективного управління розпочинається в той самий строк, про що розміщується оголошення на офіційному веб-сайті.

Держслужба інтелектуальної власності протягом чотирнадцяти місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов’язана вжити заходів для приведення колективного управління майновими авторськими правами, що здійснюється Державною організацією «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (далі — ДО УААСП), у відповідність до вимог цього Закону.

Після акредитації організацій колективного управління Держслужба інтелектуальної власності здійснює ліквідацію ДО УААСП у встановленому законодавством порядку.

Документом надано відповідні повноваження організаціям колективного управління та визначено механізм надання послуг правовласникам зі збору роялті на договірних засадах.

Також визначено процедуру акредитації організацій колективного управління. Акредитована організація колективного управління визначатиметься на відкритому конкурсі. Строк акредитації складе три роки.

Крім того, встановлено державний нагляд за діяльністю організацій колективного управління та посередництва в переговорах і при вирішенні конфліктів.

Нагадаємо, народні депутати направили на доопрацювання законопроект № 7539, який покликаний адаптувати вітчизняне законодавство до норм законодавства Європейського Союзу з охорони та захисту авторського права і суміжних прав.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *