Образец иска к КП «Вода» на неправомерные действия по поверке счётчиков

Мы публикуем образец искового заявления, составленного, что называется по всем канонам юридического «жанра» на неправомерные действия коммунальных предприятий КП «Вода» и КП «Харьковтеплосети».

______районний суд м. Харкова

Позивач: Іванов Іван Іванович

бул. Ів. Каркача, б. 32

тел. 765-52-12, м. Харків, 61009

Відповідач: Комунальне підприємство

Виробничо-технічне підприємство

«Вода» Департамент «Водозбут»

вул. Червоножовтнева, б. 90,

тел. 712-27-27, м. Харків, 61003

Комунальне підприємство

«Харківські теплові мережі»,

вул. Доброхотова, б. 11, тел. 58-84-07,

737-94-00, м. Харків, 61037

Треті особи: Головне Харківське управління

по справам захисту прав споживачів,

вул. Сумська, б.45, тел. 700-39-68,

м. Харків, 61022

Прокуратура м. Харкова

вул. Студентська, б. 5, тел. 704-15-15,

м. Харків, 61024

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

 

про скасування боргу та проведення повірки квартирних засобів обліку води та відшкодування шкоди

 

У___ 200_ року за мій власний кошт мою квартиру було обладнано засобами обліку спожитої води, а саме лічильниками типу____ заводські номери____________, згідно з «Робочим проектом» (Акт здачі-прийняття технічної документації від_____р. Акт виконаних робіт по встановленню приладів обліку витрачання води від_____р). На підставі Акту прийняття до експлуатації вузлів вимірювання від_____р. Абонентна служба «Харківкоммунпровод» та Відділ головного метролога ОПО «Харківтеплоенерго» здійснили опломбування та фіксацію початкових показів лічильників, про що було складено «Акт опломбування» від_____р. та «Акт прийняття вузла обліку витрачання гарячої води» від_____р. Взявши, таким чином, вузли вимірювання на комерційний облік, Абонентна служба «ХКПВ» та ОПО «Харківтеплоенерго» почали нарахування оплати за спожиту воду з_____р. згідно обсягів, які показували лічильники, а я щомісячно сплачував(ла) ці рахунки. Так тривало до_____р., а після цієї дати КП «Вода» почало нараховувати оплату без урахування показів квартирних засобів обліку, згідно норм споживання, мотивуючи це тим, що мною порушені строки проведення державної повірки квартирних приладів обліку. Припис №_____ від_____р. Рахунок №_____. Відповідь №____ від_____р. на звернення (вхідний №___ від_____р.).

Оскільки я продовжую сплату рахунків за спожиту воду за показами приладів обліку, виник борг станом на_____р. в розмірі___грн.___коп., через який служба соціального захисту мала намір відмовити мені в призначенні субсидії на черговий період (якщо має місце користування державною допомогою – ред.).

Я вважаю такі дії Відповідача неправомірними виходячи з наступного:

1) справляння плати за нормами споживання за наявності квартирних засобів обліку без урахування їх показань не допускається згідно п.10 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, а відсутність повірки ще не означає несправність засобів обліку, а тим більш таку, що не може бути усунена згідно п.15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення;

2) періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) квартирних засобів обліку проводиться за рахунок виконавця згідно п.9 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

Визначання виконавця послуг належить до компетенції органів місцевого самоврядування як визначено ст.ст. 17, 30 ЗУ «Про місцеве самоврядування» та п.п. 4 та 5 ст.7, та п.3 ст. 19 ЗУ «Про комунальні послуги», а виконавцями послуг з централізованого холодного водопостачання та гарячого водопостачання в місті Харкові визначено відповідно КП «Вода» та КП «ХТМ», про що йдеться, зокрема, в Рішеннях виконавчого комітету Харківської Міської Ради №564 від 18.05.2005 р. та №1186 від 20.12.2006 р.

Оскільки КП «Вода» та КП «ХТМ» фактично виконують обов’язки, покладені саме на виконавців послуг, зокрема, взяли на абонентський облік квартирні засоби обліку, про що говориться в п.9 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення; надають послуги з холодного та гарячого водопостачання споживачу згідно п.32.2 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, про що свідчить Припис №_____ від_____р. та повідомлення від КП «ХТМ»; надсилають рахунки за водопостачання згідно п.32.1 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, а я відповідно до п.30.1 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення за цими рахунками сплачую, то, на мою думку, між КП «Вода» та КП «ХТМ», як виконавцями послуг, та мною, як споживачем, існує договір, складений в усній формі згідно ст.1 п.7 ЗУ «Про захист прав споживачів», ст.633, п.2, ст..639 Цивільного Кодексу України. Крім того, ч.3, ст.28 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» та ч.29 Постанови КМУ №560 від 12.07.05 р. обов’язок про оплату цих дій покладено саме на них.

Окремо хочу зазначити, що оскільки я користувався соціальною допомогою у вигляді субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, то виходить, що КП «Вода» намагається стягнути додаткові кошти за ненадану послугу не тільки з мене, а й державного бюджету України (вказати, якщо має місце користування державною допомогою – ред.).

Беручи до уваги той факт, що після затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення від 21.07.2005 р. жоден чинний нормативний акт не покладає саме на мене, як на споживача, обов’язок здійснювати періодичну повірку лічильників та сплачувати за це, а посадові особи КП «Вода» та КП «ХТМ» примушують мене це робити (додати вказані раніше та додатково наведені номери рахунків та припису, дані звернень, відповідей тощо – ред.), я вбачаю в цих діях порушення ст.19 Конституції України.

Невиконання КП «Вода» своїх обов’язків та потреба доводити в Управлінні праці та соціального захисту, куди я зверну(лася)вся за призначенням субсидії на черговий період, мою непричетність до виникнення боргу, змусило мене багато разів звертатися до цих установ. Оскільки їх приймальні розташовані в різних кінцях міста, та працюють вони так само, як і я, у робочий час, ці поїздки, тиснява в громадському транспорті, очікування у чергах призвели до порушення мого нормального життєвого ритму (додати за доречністю – ред.). Заподіяння мені великої матеріальної шкоди, яку Відповідач і не збирається відшкодовувати, спричиняє мені великі душевні страждання. Внаслідок цього був порушений мій сон, я став дратівливим та неуважним до людей навколо, що призвело до постійних сварок з близькими мені людьми, як вдома, так і на роботі. Також я перестав довіряти людям, що призвело до тяжких взаємовідносин з людьми. Іншими словами, мені крім майнової шкоди було спричинено і моральну шкоду. Моральну шкоду, що була нанесена неправомірними діями Відповідачів, я оцінюю в____,__грн., вони підлягають стягненню на підставі ст.ст. 23, 1167 ЦК України.

(Також слід окремо вказати, якщо Ви звернулися по допомогу до конкретної юридично-консультаційної установи, реквізити договору з нею та прикласти до позовної заяви документацію, пов’язаною із оплатою її послуг, якщо Ви вважаєте за доречне стягнути з відповідача понесені у зв’язку із зверненням по юридичну допомогу витрати – ред.).

Крім того, витрати, що пов’язані з явкою до суду та часовий відрив мене та моїх представників від звичайних занять, транспортні витрати, втрачений заробіток за мою участь в судовому засіданні, повинні бути компенсовані з Відповідачів із розрахунку мінімальної заробітної плати, згідно ЗУ «Про державний бюджет України», та розраховані згідно Постанови КМУ №590 від 27.94.06 р., взагалі по___,__грн., за кожне судове засідання – ст.85 ЦПК України. Якщо розраховувати з мінімальної кількості засідань (три), то загальна сума складає ___,__грн. Рівень мінімальної заробітної плати встановлюється державою, друкується в засобах масової інформації тому не потребує додаткового доказування, та відповідно до ст.57 Конституції України являється доведеним з моменту офіційного оприлюднення, таким чином, цей факт повинен бути визначений судом, як загально відомий факт – ч.2 ст.61 ЦПКУ.

Вважаю, дії Відповідачів не тільки порушують мої права, але і грубо порушують діюче законодавство, а тому вважаю, що суд зобов’язаний при розгляді справи відреагувати чесною ухвалою на підставі ст.211 ЦПК України, яку направити відповідно ст.112 КПК України в апарат прокуратури м. Харкова для прийняття рішення по суті. Правову літературу, судову практику та позицію Верховного суду України з цього приводу долучаю.

Згідно з викладеним вище та на підставі ст.ст. 3, 6, 19, 21, 22, 24, 55, 57, 64, 129 Конституції України, Правил надання послуг з централізованого опалення постачання холодної та гарячої води і водовідведення, ЗУ «Про місцеве самоврядування», ЗУ «Про комунальні послуги», рішень виконавчого комітету Харківської міської ради №564 від 18.05.2005 р. та №1186 від 20.12.2006 р., перелічених статей Цивільного Кодексу України, ЗУ «про метрологію та метрологічну діяльність» та ч.29 постанови КМУ №560 від 12.07.05 р., постанови КМУ №590 від 27.04.06 р., ЗУ «про державний бюджет україни», ст.ст. 3, 6, 8, 10-12, 27, 31, 38, 40, 44, 57, 61, 64, 79, 84, 85, 88, 110, 121, 127, 137, 156, 157, 211 ЦПК України, прошу

  1. Не пізніше, як у десятиденний термін з моменту отримання цього позову, вирішити питання щодо відкриття провадження по справі, винести ухвалу, яку невідкладно направити сторонам.
  2. Згідно зі ст. 22 зу «про захист прав споживачів» та декрету кму «про державне мито», звільнити мене від сплати державного мита.
  3. Визначити моїм представником_________________________________, згідно доручення, яке додаю.
  4. В десятиденний термін з дня вступу рішення в законну силу зобов’язати Відповідачів провести повірку квартирних засобів обліку спожитої води.
  5. Зобов’язати відповідача КП «Вода» скасувати борг у розмірі___,__грн.
  6. Стягнути з відповідачів на мою користь моральну шкоду в розмірі____,__грн.
  7. Покласти на відповідачів солідарно обов’язок по компенсації на мою користь за відрив від звичайних занять___,__грн.
  8. Стягнути на мою користь з відповідачів правові витрати в розмірі____,__грн.
  9. Винести чесну ухвалу, яку направити в прокуратуру міста.
  10. Зобов’язати відповідачів принести мені письмові вибачення в десятиденний термін з дня вступу рішення суду в законну силу.

(Додатки: акти здачі-прийняття науково-технічної документації (проекту); акт виконаних робіт по встановленню приладів обліку витрачання води; акт опломбування; акт первинного прийняття вузлів обліку витрачання гарячої води на комерційний облік; припис; рахунок; звернення до КП «Вода»; відповідь; повідомлення від КП «ХТМ» про

повірку лічильників; квитанції про сплату послуг за період, з якого Вас перевели на загальні норми споживання; довідка від КП «Вода» на особистий рахунок; повідомлення про надання субсидії (якщо призначено – ред.); повідомлення про борг №____; договір з юридичною установою, яка надала правові послуги, акт виконаних нею робіт, квитанції; доводи винесення чесної ухвали; позиція судів по розгляду цього питання; витяг про розмір мінімальної заробітної плати; копії позовної заяви з додатками для сторін на___ сторінках.)

Підпис ________________                                                                                      Дата _____________________

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика