Ось вона гендерна рівність! Голови ВС, Антикорупційного суду, а тепер і КСУ жінки.

Судді Конституційного Суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу

Судді Конституційного суду України спочатку висловили недовіру голові КСУ Станіславу Шевчуку, а потім відправили його у відставку, призначивши нового голову суду.

Голову Конституційного суду України Станіслава Шевчука відправили у відставку за результатами голосування у вівторок, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело.

"Судді КС проголосували за відставку Шевчука і призначили нового голову КС", — сказало джерело, не повідомивши поки подробиць.

Згадайте новину: Трое судей Конституционного суда считают, что глава КС Шевчук должен уйти в отставку. ДОКУМЕНТ

Шевчук склав присягу судді КС 13 березня 2014 року. 21 лютого 2018 року був обраний головою Конституційного суду України.

Як очікується, на цьому тижні Верховна Рада визначиться з датою інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського.

Згідно з Конституцією України (стаття 104), президента України приводить до присяги голова Конституційного суду. Голова КСУ має повідомити в процесі інавгурації про виконання новообраним главою держави всіх конституційних вимог щодо несумісності з посадою, відсутності інших обставин, які унеможливлюють складення ним присяги. Голова КСУ має запросити до трибуни новообраного президента і вручити йому текст присяги, а потім отримати від президента підписаний документ. 

Колишній голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук назвав те, що сталося у вівторок у КС, "антиконституційним переворотом", у зв'язку з чим він має намір звернутися до суду і правоохоронних органів.

"Сьогодні відбувся антиконституційний переворот у Конституційному Суді України і захоплення державної влади з боку осіб, які посідали посади суддів Конституційного Суду України. (…) Я не збираюсь здаватися і завтра же звернуся до суду та правоохоронних органів", — написав С.Шевчук на своїй сторінці у Facebook.

Згадайте новину: Новий голова КСУ Станіслав Шевчук: добра репутація, але обмежена влада

За його словами, судді КС вчинили "тяжкий кримінальний злочин, пов'язаний із поваленням конституційного ладу", причому "переворот відбувся в поспіху, із грубими та кричущими порушеннями Конституції України, закону України "Про Конституційний Суд", регламенту Конституційного Суду України.

"Безумовно, що за цим злочином стоїть головний вигодонабувач Порошенко, який докладає всіх зусиль для утримання влади шляхом збереження контролю над головними державними інституціями", — стверджує С.Шевчук.

Згадайте новину: Антикоррупционный суд возглавила Елена Танасевич: что о ней известно

Шаптала Наталя Костянтинівна

24 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову "Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду присяги судді", якою звільнила за порушення присяги суддів 5 КС та запропонувала президенту та з’їзду суддів  звільнити за порушення присяги ще 7 суддів.

Серед останніх була Наталя Шаптала

Підставою для звільнення вказаних суддів КС парламент визнав ухвалення ними з порушенням закону та свого обов’язку низки резонансних рішень у період правління Віктора Януковича – зокрема, у так званій справі про парламентських "тушок" та у справі про повернення Конституції 1996 року.

Вона була у складі Конституційного Суду, який ухвалював так звану "конституційну реформу Януковича", яка розширила повноваження президента.

ОФІЦІЙНА БІОГРАФІЯ: 

Народилася 18 квітня 1959 року в м. Донецьк.

Трудову діяльність розпочала у 1976 році. Працювала на підприємствах Донецька електроконтролером, інспектором відділу кадрів, статистиком.

1987 року закінчила юридичний факультет Алтайського державного університету.

У 1985–1987 роках – юрисконсульт Донецького металургійного заводу імені В.І. Леніна.

З 1987 року по 1989 рік – стажист прокуратури, помічник прокурора Ленінського району м. Донецька.

У період з 1990 року по 1996 рік – інструктор Ленінського райкому партії, помічник прокурора м. Донецька, старший помічник прокурора Донецької області.

З 1996 року по 2006 рік – суддя Ленінського районного суду м. Донецька, суддя Апеляційного суду Донецької області.

Протягом 2006–2010 років – суддя, перший заступник голови Донецького апеляційного адміністративного суду.

У вересні 2010 року X з’їздом суддів України призначена суддею Конституційного Суду України. Присягу склала 21 вересня 2010 року.

Фахівець у галузі адміністративного та кримінального права, має низку наукових публікацій з цих питань. Є співавтором навчального посібника „Конституційне право України“, науково-практичних коментарів до Бюджетного та Податкового кодексів України.

Згадайте новину: Голова ДАНІШЕВСЬКА: Верховний Суд узяв курс на неповернення проваджень попереднім інстанціям

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика