Спори, пов’язані з проходженням служби в органах внутрішніх справ, розглядаються за правилами адміністративного судочинства – ВП ВС

За правилами адміністративного судочинства розглядаються спори, пов’язані з проходженням публічної служби, одним з різновидів якої є служба в органах внутрішніх справ. Ці спори можуть стосуватися як порядку проходження такої служби, до яких включається і виплата заробітної плати, так і звільнення з публічної служби, до яких належать і спори про стягнення середньої заробітної плати за час затримки розрахунку при звільненні.

Згадайте новину: Справи щодо оскарження дій виконавця неучасником виконавчого провадження належать до юрисдикції адміністративних судів

Позивач звернувся до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області з позовом про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, оскільки за весь період служби в органах внутрішніх справ не отримав заробітної плати. Зазначив, що у період з 4 червня по 21 жовтня 2014 року перебував у службовому відрядженні для виконання особовим складом завдань, визначених Законом України від 20 березня 2003 року № 638-IV «Про боротьбу з тероризмом», та несення служби з охорони громадського порядку в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей. Позивач є ветераном війни – учасником бойових дій.

Положення Кодексу адміністративного судочинства України як в редакції до 3 жовтня 2017 року, так і в редакції після 3 жовтня 2017 року визначали, що спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби віднесено до юрисдикції адміністративних судів.

Законодавство врегульовує питання, пов’язані з прийняттям (обранням, призначенням) громадян на публічну службу, її проходженням та звільненням з публічної служби (припиненням) спеціальними нормативно-правовими актами.

Згадайте новину: Прокурори під час досудового розслідування не здійснюють публічно-владних управлінських функцій, а тому їхні дії оскаржуються виключно за правилами КПК України

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України від 20 грудня 1990 року № 565-XII «Про міліцію», яка була чинною на час виникнення спірних правовідносин, представник міліції є представником державного органу виконавчої влади, а тому його служба є публічною.

Велика Палата Верховного Суду підтримала висновки судів першої і апеляційної інстанцій, які встановили, що позивач проходив службу в органах внутрішніх справ, був звільнений згідно з наказом ГУ МВС України в Київській області, а тому заявлені позовні вимоги мають розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

З повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 13 березня 2019 року у справі № 761/27364/17 (провадження № 14-21цс19) можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80783494.

Джерело: Судова влада України

Згадайте новину: Велика Палата ВС визначила юрисдикцію спорів щодо оскарження рішень міськради про надання земельних ділянок в оренду

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика