Спори щодо оскарження рішень Антимонопольного комітету, пов’язаних із захистом економічної конкуренції, розглядаються за правилами ГПК України

 Позивач звернувся до окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправною та скасування вимоги територіального відділення Антимонопольного комітету України про надання інформації та копій документів у межах розгляду подання щодо наявності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Суд першої інстанції закрив провадження у справі, зазначивши, що заявлені вимоги підлягають розгляду у порядку господарського судочинства. Апеляційний суд залишив це рішення без змін.

Із цими висновками погодилася і Велика Палата Верховного Суду, обґрунтовуючи свою позицію таким.

За змістом ч. 2 ст. 60 Закону України від 11 січня 2001 року № 2210-III  «Про захист економічної конкуренції»  рішення АМК, адміністративної колегії АМК та державного уповноваженого АМК оскаржуються до Господарського суду міста Києва. Рішення адміністративної колегії територіального відділення АМК оскаржуються до господарських судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Згадайте новину: Доводити неспівмірність витрат має сторона, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності, та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають з відносин, пов’язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції, у тому числі у спорах, пов’язаних з оскарженням рішень АМК, а також справи за заявами органів АМК з питань, віднесених законом до їх компетенції, крім спорів, які віднесені до юрисдикції Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

А отже, суди першої та апеляційної інстанцій дійшли обґрунтованого висновку про те, що оскільки предметом спору є оскарження рішення територіального відділення АМК, пов’язаного з розглядом справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, то ця справа не належить до юрисдикції адміністративних судів. Натомість вона підлягає розгляду за правилами ГПК України.

Із повним текстом постанови ВП ВС від 24 квітня 2019 року у справі № 820/2953/18 (К/9901/66058/18) (провадження № 11-15апп19) можна ознайомитися за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81841916.

Джерело: Судова влада України

Згадайте новину: ВС: Арешт, накладений на майно особи, яка не є учасником кримінального провадження, оскаржується за правилами КПК

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика