Строки виведення алкоголю: коли можна сідати за кермо

За який період з організму виводиться горілка, пиво та інші спиртні напої? Через скільки часу можна сідати за кермо після п’янки? Скільки алкоголю можна випити за кермом? Яка кількість проміле допускається для українських водіїв? Як швидше вивести алкоголь з крові і сечі?

Саме ці питання найчастіше цікавлять водія після вживання спиртних напоїв. Це пов’язано з тим, що в Україні посилено відповідальність за керування автомобілем в нетверезому вигляді. Покарання за водіння в стані алкогольного сп’яніння — штраф в сумі 10 200 гривень і позбавлення прав на термін 1 рік. У листопаді 2018 року було прийнято новий закон про введення кримінальної відповідальності за нетверезу їзду, який передбачає судимість і «драконівські» штрафи з позбавленням водійського посвідчення (подробиці — в статті).

Максимальне значення алкоголю в крові водія, допустиме в 2019 році — 0,2 проміле. Даний показник введений не випадково, оскільки існує ряд захворювань і продуктів, які підвищують вміст природного алкоголю в організмі людини. Тому, щоб уникнути необґрунтованих штрафів за «п’яну їзду», в Україні, як і в багатьох європейських країнах, встановлено гранично допустиму концентрацію етанолу в крові, сечі і видихуваному повітрі.

На жаль деякі водії сприймають допустимі 0,2 проміле, як дозвіл випити за кермом і забувають, що алкоголь є однією з найбільш поширених причин ДТП. Своєрідний світовий рекорд за кількістю проміле за кермом встановлений чеським водієм — 8,39. При цьому смертельна доза для людини становить 5-6 проміле. Що цікаво, попередній рекорд теж належав чеху — 7,94 проміле алкоголю.

Від чого залежить ступінь алкогольного сп’яніння?

Ступінь алкогольного сп’яніння залежить від кількості і міцності вжитих спиртних напоїв, обсягу і складу спожитих продуктів, віку, ваги і статі водія, а також загального стану організму. На порожній шлунок концентрація алкоголю в крові людини наростає набагато швидше і досягає максимуму приблизно через 30-80 хвилин, на повний шлунок процеси всмоктування спирту протікають повільніше — максимум алкоголю в крові спостерігається через 90-180 хвилин.

Час виведення пива

Пиво — найпоширеніший слабоалкогольний напій, тому водієві важливо правильно розрахувати період його вивітрювання. Наркологи стверджують, що пляшка пива об’ємом 0,5 літра повністю виводиться з організму протягом 2-2,5 годин. Літр пива вивітрюється через 4,5-5 годин, на повне виведення 1,5 літри буде потрібно приблизно 7 годин.

Період виведення горілки

Мабуть, горілка самий часто вживаний напій в нашій країні, але мало хто знає, як даний алкоголь проявляє себе при встановленні рівня сп’яніння. На думку експертів, горілка — досить підступний напій, оскільки після першої дози спиртного (100 мл) рівень алкоголю в крові становить близько 0,8 проміле. Заміри алкотестера після другої порції горілки показали 0,2 проміле, а ось третя доза (150 мл) призвела до істотного стрибка — 2,75. Такі незвичайні дані обумовлені тим, що горілка, як і інші міцні спиртні напої, вступає в реакцію в шлунку і тільки після цього всмоктується в кров. Швидкість вивітрювання горілки приведена в таблиці.

Термін виведення коньяку і віскі

Любителі коньяку і віскі повинні знати, що принцип їх впливу на організм схожий з вживанням горілки. Однак, через присутність додаткових домішок, період повного очищення організму від коньяку і віскі триває приблизно на 10% довше, ніж від горілки (див. таблицю).

Тривалість виведення вина

Термін вивітрювання 100 мл вина становить 1,5 години, для виведення 0,5 л неміцного вина середньостатистичній людині потрібно близько 7,5 годин, а значить для повного очищення організму від 1 пляшки вина (700 мл) необхідно 10,5 годин.

Як швидше вивести алкоголь з організму?

Усім водіям, які задаються питанням, як швидко вивести алкоголь з організму щоб сісти за кермо, слід пам’ятати, що ніякі народні засоби і медикаменти не допоможуть моментально очистити організм від алкоголю і істотно знизити проміле в крові. Як правило, сідати за кермо після свята можна не раніше, ніж через добу. Більшість методів витвереження сприяють лише зняттю найбільш явних симптомів сп’яніння і приводять людину в більш-менш осудний стан. Так що ключовим моментом в процесі протверезіння є час.

Калькулятор алкоголю для водіїв

Алкогольний калькулятор допомагає визначити приблизний зміст спирту в крові і розрахувати час, через який можна сідати за кермо без ризику і небажаних наслідків для себе і оточуючих. Незважаючи на свою популярність, віртуальні калькулятори і таблиці алкоголю не дають 100% гарантію при визначенні часового проміжку повного очищення організму. Проте, для кращого розуміння термінів вивітрювання алкоголю наведемо таблицю:

Позбавлення водійських прав

У яких випадках у водіїв мають право забирати права? Для цього достатньо підтвердження факту управління авто в стані сп’яніння, якщо рівень етанолу в організмі водія перевищує 0.2 ppm. Огляд може проводитися поліцейськими безпосередньо на місці зупинки автомобіля. В такому випадку медобстеження водія зазвичай проводять за допомогою приладу «Drager». Якщо надійшла відмова від проходження тесту на алкоголь, запропонованого поліцейським (і водій відмовився їхати в медустанову до нарколога) — наслідки прирівнюються до їзди в нетверезому вигляді. Це означає складання протоколу за ст. 130 КУпАП та перспективу позбавлення водійського посвідчення зі штрафом.

Увага! З кінця 2019 року в Україні запроваджується кримінальне покарання (судимість) за керування авто в нетверезому стані. До цього часу за алкогольне сп’яніння водієві загрожує лише адміністративна відповідальність.

Повернення прав, якщо їх забрали за п’янку, можливе тільки після судового розгляду справи (повернути раніше не вийде). Обов’язкова умова, якої необхідно дотримуватися, щоб зберегти водійське посвідчення — це визнати незаконними дії поліцейських або результати тесту. Також в деяких випадках можна уникнути відповідальності за п’янку за кермом і зберегти права, якщо судом будуть пропущені терміни притягнення водія до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП (3 місяці). Кожен із зазначених способів захисту вимагає обов’язкової участі в справі адвоката. Більш детальна інформація — в коментарях до цієї статті (нижче), або на форумі автоадвоката.
Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика