Суд захистив права власників квартир у ЖК “Перлина Троєщини”: виключено 20 квартир зі складу ліквідаційної маси банкрута – забудовника

 Північний апеляційний господарський суд дійшов висновку, що фізичними особами підтверджено належність їм спірних квартир на підставі наданих до справи правовстановлюючих документів. Тому господарський суд апеляційної інстанції залишив в силі ухвалу Господарського суду міста Києва та задовольнив спільну заяву фізичних осіб — власників квартир у ЖК “Перлина Троєщини” в частині виключення двадцяти квартир з ліквідаційної маси банкрута ТОВ “Континентбуд”.

У справі про банкрутство забудовника – Товариства з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) «Континентбуд» відкрито ліквідаційну процедуру та визнано кредиторські вимоги Публічного акціонерного товариства (далі – ПАТ) «Піреус Банк МКБ» до боржника на суму 5 473 869, 35 грн.

З огляду на це, до суду звернулися фізичні особи зі спільною заявою про виключення їхніх квартир з ліквідаційної маси боржника.

Господарський суд міста Києва спільну заяву задовольнив частково та зобов’язав ліквідатора виключити двадцять квартир, право власності на які підтверджені відповідними правовстановлюючими документами. В частині інших п’яти квартир суд відмовив у задоволенні заяви з огляду на неможливість встановити набуття права власності на ці квартири в установленому законом порядку.  

Під час розгляду справи в апеляційному провадженні суд встановив, що у 2012 році між товариством "Континентбуд" та фізичними особами були укладені попередні договори купівлі-продажу квартир та договори про забезпечення виконання зобов'язань.

Надалі було здійснено заміну сторони у зобов’язанні за договорами забезпечення виконання зобов'язань, а саме замінено ТОВ «Континентбуд» на ТОВ «Радуга Сіті ЛТД».

Фізичним особам були видані довідки від ТОВ «Радуга Сіті ЛТД» про сплату коштів за договором про забезпечення виконання зобов’язань.

Крім того, шляхом внесення змін до попередніх договорів купівлі-продажу квартир, змінено площу та нумерацію квартир, що знаходяться у житловому багатоквартирному будинку.

Згодом, ТОВ «Континентбуд» передало відповідні квартири в житловому будинку фізичним особам, за кошти яких вони були збудовані.

Заявниками було здійснено державну реєстрацію права власності на квартири за новими номерами, що підтверджено наявними у справі документами.

Суд апеляційної інстанції погодився з висновком місцевого господарського суду про те, що укладені заявниками договори за своєю правовою природою є інвестиційними. Вказані договори поєднують положення різних видів цивільно-правових договорів та передбачають як грошові, так і майнові права (обов’язки) сторін цих договорів.

Колегія суддів, також, дійшла висновку про наслідковий зв'язок між початковою та зміненою нумерацією квартир, щодо яких здійснено державну реєстрацію права власності, а також встановила, що документи про право власності на квартири не оскаржені, а тому є дійсними.  

З огляду на викладене, Північний апеляційний господарський суд відмов ПАТ «Піреус Банк МКБ» у задоволенні апеляційної скарги та залишив ухвалу суду першої інстанції без змін.

З повним текстом постанови можна буде ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи — 910/7383/17.

Джерело: Судова влада України

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика