Тарифи на газ в 2019 році: ціна для населення

Які тарифи діють для населення в 2019 році? Як зміниться ціна на газ в Україні? Яка вартість природного газу для фізичних осіб? Хто формує тариф на газ для побутових споживачів і що в нього входить? У цих та багатьох інших питаннях, що впливають на підсумкову вартість в газових платіжках, розібрався «Юридичний портал України» (www.lawportal.com.ua).

Тарифи на газ

Яка ціна газу для населення? З 1 травня 2019 року для побутових споживачів (населення) діє ціна на природний газ в розмірі 8,25 грн. за 1 тис. куб. метрів. В даний тариф вже закладені витрати на транспортування блакитного палива магістральними та розподільними газопроводами, а також 2,5% націнки (торгова надбавка) і ПДВ в розмірі 20%.

Коли і на скільки в Україні подорожчає газ?

Подорожчання газу для населення обумовлене вимогою Міжнародного валютного фонду. Зокрема, для продовження співпраці з МВФ і подальшого кредитування Україна повинна надавати газ побутовим споживачам за ринковою ціною.

За рішенням Кабінету Міністрів нове підвищення тарифів на газ відбудеться у жовтні 2019 року. Ціна зросте на 15% і складе приблизно 9 гривень 70 копійок за кубометр. Але на цьому зростання ціни на газ не закінчиться, оскільки за умовами кредитної програми Stand-by Україна зобов’язується до 2020 року зрівняти вартість блакитного палива з ринковою.

На скільки здорожчає комуналка в 2019 році?

Підвищення цін на комунальні послуги в 2019 році безпосередньо залежить від зростання тарифів на газ. Це обумовлено тим, що вартість опалення і гарячої води на 80% формується з витрат на газ. Таким чином, 15% здорожчання блакитного палива є підставою підняти тарифи на інші послуги ЖКГ.

Норми споживання природного газу

Українцям, оселі яких не оснащені газовими лічильниками, платежі за використаний газ нараховуються відповідно до встановлених Кабміном норм споживання природного газу. У зв’язку з Постановою ВСУ від 27 листопада 2018 року по справі №826/2507/18 від 30.05.2018 було скасовано норми споживання газу, що діяли для населення в період з 2014 по 2018 рік.

В результаті, в 2019 році в Україні застосовуються норми 1996 року:

    індивідуальне опалення (на 1 кв. м) — 11 куб. м на 1 людину в місяць газова плита і газовий водонагрівач — 23,6 куб. м на 1 особу в місяць газова плита (за наявності гарячої води) — 9,8 куб. м на 1 людину в місяць газова плита (без гарячої води і газового водонагрівача) — 18,3 куб. м на 1 особу в місяць

Нагадаємо, що раніше норма на 1 прописаного в квартирі, де є тільки газова плита, була 3,3 кубічних метра. Таким чином, без лічильника сплачувати за газ стало в 3 рази дорожче. Дані нормативи будуть діяти в країні до прийняття нової Постанови Кабінету Міністрів.

Як платити менше за газ?

На думку експертів, єдиним ефективним способом скоротити витрати на газ і не отримувати платіжки з підвищеними розцінками — встановити прилади обліку газу. Це дасть можливість платити тільки за реально використані кубометри блакитного палива.

Встановлення газового лічильника

Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» №3533-VI від 16.06.2011 року установка газових лічильників проводиться за рахунок газопостачальних компаній. Зробити це вони повинні до 1 січня 2021 року. Так що чекати своєї черги в програмі з безкоштовного встановлення лічильників газу для населення можна дуже довго.

Щоб зайвий раз не переплачувати за газ можна поставити лічильник самостійно. Купити його доведеться за свій рахунок, але законодавством передбачена компенсація таких витрат. Якщо газова компанія відмовляється покрити витрати, можна вимагати відшкодування через суд.

Як встановити і зареєструвати газовий лічильник?

Процедура безкоштовного встановлення індивідуальних приладів обліку не передбачає необхідності в особистому зверненні громадян. Монтаж лічильників за держпрограмою здійснюється за встановленим НКРЕКУ графіком і вплинути на його терміни не можна.

Для установки газового лічильника за власний кошт необхідно звернутися в ліцензовану компанію, укласти договір на проведення монтажних робіт та оплатити послугу.

Які документи потрібні для встановлення газового лічильника?

Для проведення робіт з монтажу лічильника на природний газ необхідно подати такий пакет документів:

    договір на газопостачання паспорт + ІПН споживача (оригінал і копія) свідоцтво про право власності та техпаспорт

Крім того, представники «Облгазу» перед проведенням робіт можуть перевірити власника квартири на наявність неоплачених рахунків за газ, а також провести огляд приміщення на наявність технічних порушень (наприклад, несправні вентиляційні канали та димоходи).

Яка ціна встановлення газового лічильника?

Вартість монтажу індивідуальних приладів обліку природного газу розраховується виконавцем і залежить від складності та обсягу робіт, а також ціни лічильника. В середньому, витрати на установку газового лічильника в Україні становлять від трьох до чотирьох тисяч гривень.
Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перейти к верхней панели
Top.Mail.RuАнализ сайта - PR-CY Rank Яндекс.Метрика