450 грн щомісячно — компенсація від держави власникам житла за кожну прийняту особу

450 грн щомісячно — компенсація від держави власникам житла за кожну прийняту особу

Вчора Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов заявив, що власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб розробили за дорученням Президента України. Загалом ця державна програма має регулювати питання соціальних виплат, працевлаштування, а також розміщення осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло.

Алгоритм дій для отримання компенсації:

  • Люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців.

Для цього необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також, цю інформацію можна надати через веб-сайт Прихисток, а надалі це можна буде зробити й через застосунок Дія. Органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей.

Розселення буде відбуватись лише за згодою власників житла, які погодились надати прихисток.

  • Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб, будуть отримувати виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *