5 – 9 вересня | Топ-10 правових подій тижня

1. Примусове відчуження майна під час війни: Рада прийняла Закон з пропозиціями Президента

На засіданні 6 вересня Верховна Рада прийняла в цілому Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану” з пропозиціями Президента України (проєкт № 7605).

Детальніше

2. Рада підтримала спрощення порядку подання інформації про кінцевих бенефіціарів

Верховна Рада підтримала спрощення порядку подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб, необхідної для проведення фінансового моніторингу.

Детальніше

3. Депутати пропонують встановити додаткову підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця

В Парламенті зареєстровано законопроєкт № 7731 “Про внесення змін до статті 41 Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткової підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця”.

Детальніше

Сервіси для legal research, ризик-менеджменту, бізнес-розвідки та медіамоніторингу – в рішенні LIGA360. Детальніше.

4. З 6 вересня наберуть чинності уточнені валютні обмеження: Нацбанк

Нацбанк оновив та уточнив валютні обмеження, необхідні для забезпечення макроекономічної стійкості України.

Детальніше

5. Набрали чинності зміни до Інструкції щодо нарахування ЄСВ

Наказом Мінфіну від 28 липня 2022 року № 216 (зареєстровано в Мін’юсті 15 серпня 2022 року за № 914/38250) затверджено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ.

Детальніше

6. У будівництві заборонили використання азбесту: Закон прийнято

6 вересня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон (проект № 4142) «Про систему громадського здоров’я», який, серед іншого, забороняє використання азбесту в будівництві.

Детальніше

Попередьте незаконні дії з об’єктами нерухомості та діяльність “чорних реєстраторів”. Налаштуйте моніторинг в SMS-Маяк та отримуйте сповіщення про будь-які дії щодо майна компанії. Деталі за посиланням.

7. Відповідальність за цькування на роботі: депутати підтримали законопроєкт за основу

6 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроєкт № 5749 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії порушенню прав у сфері праці”.

Детальніше

8. Мін’юст нагадав особливості участі в судових засіданнях в режимі відеоконференції

Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) зупинилися більш детально на можливостях відеоконференції із судом та процедурі подачі заяви для її проведення.

Детальніше

9. НААУ підтримала законопроект щодо розширення поняття «недопустимий доказ»

Комітет з кримінального права та процесу НААУ здійснив відповідний правовий аналіз проекту Закону № 7634 «Про внесення деяких змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань кримінального провадження».

Детальніше

10. Кабмін передбачив можливість подовження на два місяці чинних відстрочок від мобілізації

Кабмін передбачив можливість подовження на два місяці чинних відстрочок від призову на військову службу для військовозобов’язаних під час мобілізації та на воєнний час.

Детальніше

Хочете налагодити ефективну роботу юридичного департаменту? Спробуйте рішення LIGA360 для команд. Діліться з колегами підбірками НПА, автоматизуйте договірну роботу, вчасно дізнавайтеся про зміни законодавства, контролюйте ризики. Замовте LIGA360 прямо зараз за вигідною ціною.

Як перейти на іншу групу єдиного податку?

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *