Адвокатів, виконавців та нотаріусів планують притягувати до кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність

В Парламенті зареєстровано законопроєкт № 8077 “Про внесення змін до статті 111-1 Кримінального кодексу України щодо вдосконалення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність”.

Законопроектом пропонується доповнити статтю 111-1 “Колабораційна діяльність” Кримінального кодексу України новою частиною п’ятою, якою передбачити кримінальну відповідальність за здійснення громадянином України на тимчасово окупованій території України і на підставі законодавства держави-агресора професійної діяльності, пов’язаної з наданням послуг:

  адвоката,

  аудитора,

  оцінювача,

  експерта,

  арбітражного керуючого,

  приватного виконавця,

  незалежного посередника,

  члена трудового арбітражу,

  третейського судді,

  а також виконання повноважень нотаріуса або державного реєстратора чи суб’єкта державної реєстрації прав, або наданням інших публічних послуг.

Крім цього, пропонується внести зміни статті 111-1 Кримінального кодексу України в частині приведення положень у відповідність до статті 40 Кримінального кодексу України, шляхом виключення «добровільності» співпраці з державою-агресором як необхідної складової для кваліфікування діяння як колабораціонізм.

Відвідуй навчальні заходи НААУ та отримуй кваліфікаційні бали. Календар заходів ВША НААУ допоможе вдало поєднати роботу та обов’язкове підвищення кваліфікації. Більше за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *