Американські аналітики назвали умову, за якої ЗСУ можуть втратити ініціативу на фронті

Американські аналітики назвали умову, за якої ЗСУ можуть втратити ініціативу на фронті

Україна може втратити ініціативу на полі бою лише у випадку "замороження війни". Відповідно командування ЗСУ прагне будь-якою ціною уникнути оперативної паузи на фронті.

Як зазначають аналітики Інституту вивчення війни (ISW), російська армія взимку буде намагатися перевести війну в режим оперативної паузи. Навесні окупанти, можливо, спробують піти у контрнаступ. Цікаво, що аналітики ISW погодилися з припущеннями генсека НАТО Єнса Столтенберга.

"Оперативна пауза взимку, ймовірно, передчасно завершить контрнаступальні операції України, збільшить ймовірність того, що Україна втратить ініціативу, та надасть деградованим російським військам цінну 3-4-місячну відстрочку для відновлення і підготовки до ведення бойових дій на кращому рівні", – йдеться у звіті ISW.

Експерти ISW бачать в поведінці Путіна бажання не зупиняти війну.

"Зацикленість Путіна на продовженні наступальних операцій навколо Бахмута та в інших місцях сприяє здатності України утримувати військову ініціативу на інших ділянках бойових дій. Подальші оперативні успіхи України залежатимуть від здатності ЗСУ безперервно продовжувати послідовні операції протягом зими", – вважають аналітики.

Раніше експерти ISW повідомили, що Кремль готує населення РФ до затяжної війни.

Військовий експерт Олег Жданов наголошував, що загроза для України може не зникнути навіть після виходу на кордони 1991-го року. Водночас радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що після війни відбудеться демілітаризація окремих областей Росії.

Згадайте новину: Історичний успіх: удар безпілотниками по стратегічних ракетоносцях РФ врятував Україну від ракетного залпу трьох літаків

Джерело: protocol.ua

Поделиться