АМКУ рекомендує допустити інші майданчики до електронних торгів заарештованим майном

На відкритому засіданні Антимонопольного комітету України 20 вересня схвалений Звіт за результатами дослідження ринку реалізації заарештованого майна шляхом проведення електронних торгів.

За результатами звіту Комітет надав пропозиції і рекомендації відповідним органам влади для усунення недоліків у сфері конкуренції на відповідному ринку.

Зокрема, Кабміну запропоновано переглянути розпорядження від 11.03.2015 № 212-р для забезпечення конкурентних умов на ринку реалізації заарештованого майна.

Мінюсту рекомендовано припинити дії, які містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, усунути причини виникнення цих порушень і умов, ним сприяючих, а саме:

1. Внести зміни до нормативно-правових актів, якими буде передбачено :

— можливість здійснення діяльності на ринку реалізації заарештованого майна шляхом проведення електронних торгів не лише ГП «СЕТАМ», але і іншими суб’єктами господарювання;

— об’єктивні недискримінаційні критерії до суб’єктів хозяйствования-организаторам торгів, які можуть бути учасниками ринку реалізації заарештованого майна, а також конкурентну процедуру їх відбору;

— верхня межа розміру винагороди організаторові за організацію і проведення електронних торгів, що забезпечить можливість конкурувати суб’єктам господарювання — організаторам торгів за ціною.

2. Розмежувати функції підприємства-організатора торгів і суб’єкта, що забезпечує супровід програмного забезпечення системи електронних торгів, технологічного забезпечення, збереження і захисту даних, що містяться в ній.

Джерело: АМКУ

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.