Амністія з нагоди 30-ї річниці Незалежності України: проєкт ухвалено за основу

На засіданні 17 лютого Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт “Про амністію з нагоди 30-ї річниці незалежності України” (реєстр. № 5249-1).

Усі законопроєкти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі “Законопроекти” ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши доступ.

Пропонується визначити правові основи звільнення осіб від відбування покарання на підставі акту амністії, механізм взаємодії кримінально-виконавчої служби з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Проєктом планується оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально:

    неповнолітніх та жінок, а також чоловіків, які мають дітей віком до 16 років або дітей з інвалідністю,

    осіб з інвалідністю першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання,

    осіб, що досягли пенсійного віку,

    учасників бойових дій, осіб, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, тощо.

Основними критеріями для застосування амністії згідно з проектом є:

– незначна суспільна небезпека діянь, що вчинила особа, яка відбуває  покарання;

– об’єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік тощо), що суттєво знижують небезпечність осіб, яких пропонується звільнити від відбування покарання;

– значний строк відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії.

Законопроєктом, також, визначено категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується. Це, насамперед, особи, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі кримінальні правопорушення, а також особи, які вчинили кримінальні правопорушення з використанням службового становища (корупційні кримінальні правопорушення).

Нагадаємо, що раніше Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроект № 5249 у першому читанні за основу, а альтернативний проект № 5249-1 – відхилити.

8 тис. ситуацій та алгоритмів дій для юриста – у LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, що економить час на щоденних завданнях й автоматизує роботу. Більше про переваги LIGA360 читайте за посиланням.

Захистіть свою нерухомість від шахрайства та “чорних реєстраторів”. Сервіс SMS-Маяк миттєво сповістить про зміни в Реєстрі речових прав та незаконні процедури. Ставте свої об’єкти на контроль прямо зараз.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *