АРМА може отримати розширений доступ до інформації

АРМА може отримати розширений доступ до інформації

АРМА може отримати розширений доступ до інформації

АРМА може отримати розширений доступ до джерел інформації для виявлення та розшуку активів.

Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт про внесення змін до Спеціального закону про АРМА щодо розширення доступу до джерел інформації для цілей виявлення та розшуку активів.

Законопроєкт розроблений відповідно до Плану заходів щодо забезпечення виконання положень розробленої АРМА резолюції Конференції держав-учасниць Конвенції ООН проти корупції «Посилення міжнародного співробітництва в сфері повернення активів та управління замороженими, арештованими і конфіскованими активами» на 2020-2021 роки». Планом передбачено реалізацію загалом 38 заходів. До їх переліку включено розробку вищезгаданого законопроєкту.

Схвалений Урядом документ включає в себе норми щодо:

  • уточнення порядку доступу АРМА до Єдиного реєстру досудових розслідувань, автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків даних, у тому числі відомостей, які містять інформацію з обмеженим доступом;
  • розширення переліку суб’єктів, від яких АРМА за рішенням Голови або його заступника може безоплатно одержувати інформацію, у тому числі з обмеженим доступом, необхідну для виконання повноважень Агентства;
  • уточнення положення Закону про АРМА в частині права безперешкодного входу уповноважених осіб Агентства до приміщень органів державного управління, державних і комунальних підприємств, установ, організацій.

Керівник АРМА Дмитро Жоравович наголосив на тому, що розширення доступу до джерел інформації суттєво вплине на збільшення можливостей АРМА щодо первинного збору та обробки інформації.

Нагадаємо, що в серпні 2021 року розпочався процес реформування АРМА.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *