Автоматизований арешт коштів боржників: у Мін’юсті роз’яснили, як це працює

У Мін’юсті нагадали, що вже майже 3 місяці, як в Україні діють зміни до порядку автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках.

«Протягом цього часу він поширюється на усі категорії виконавчих документів, які передбачають стягнення коштів з боржників — фізичних та юридичних осіб, а також автоматизовано процес отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників — фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках. Крім того, кошти боржників на банківських рахунках відтепер арештовують автоматично: за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження шляхом інформаційної взаємодії державних або приватних виконавців та банків», — повідомляють у міністерстві.

На кошти та інші цінності боржника, що перебувають на рахунках та на зберіганні у банках чи інших фінансових установах, на рахунках у цінних паперах у депозитарних установах, накладається арешт не пізніше наступного робочого дня після їх виявлення. Арешт поширюється також на кошти на рахунках, відкритих після винесення постанови про накладення арешту.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об’єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Зазначається, що примусове списання коштів з рахунків, які відкриті боржниками в банках, здійснюється на підставі платіжної вимоги виконавця, яка на даний час оформлюється у паперовому вигляді.

«Втім, наразі Мін’юстом розроблено відповідний проєкт наказу, яким буде запроваджено електронний документообіг платіжних вимог між органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями та банками, органами Державної казначейської служби України.

Таким чином, у разі наявності коштів на рахунках, відкритих боржниками у банках, на такі кошти накладається арешт та здійснюється їх примусове списання на підставі платіжних вимог. Такі кошти в подальшому спрямовуються на погашення заборгованості перед стягувачем за виконавчим документом», — йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що окреме судове рішення про накладення арешту на кошти боржника не потрібно.

У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на інше майно, яке належить боржнику, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення.

Стягнення на майно боржника звертається в розмірі та обсязі, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення:

    виконавчого збору, витрат виконавчого провадження,

    штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження,

    основної винагороди приватного виконавця.

У разі якщо боржник володіє майном разом з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням виконавця.

Зауважимо, що наказом Мін’юсту № 1061/5, яким змінено порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках, передбачено, що ДП «Національні інформаційні системи» разом з Департаментом державної виконавчої служби Міністерства юстиції у тримісячний строк з дня набрання чинності цим наказом мають вжити заходів для забезпечення його реалізації. Такий строк спливає сьогодні, 6 липня 2021 року.

Відновлення платоспроможності фізособи: які борги списати не вдасться

Як розблокувати банківську картку, яку було заблоковано через борги: роз’яснення Мін’юсту

Моніторте зміни законодавства і судових рішень зі смартфону. З LIGA360 ви отримуватиме сповіщення про зміни в окремих фрагментах НПА, реєстрах, судових рішеннях. Сигнали автоматично надходитимуть в Telegram-бот. Замовте LIGA360 сьогодні і налаштуйте свою роботу в режимі смарт.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *