АЮУ вважає, що НААУ переслідує Вишнєвського за його переконання

Асоціація юристів України оприлюднила офіційну позицію з приводу позбавлення директора Координаційного центру за поданням правової допомоги Міністерства юстиції Андрія Вишнєвського права на заняття адвокатською практикою.

10 вересня 2015 року кваліфікаційно-дисциплінарна комісія Київської області позбавила Андрея Вишнєвського права на заняття адвокатською діяльністю.

Асоціація юристів України раніше виражала свою публічну позицію про неприпустимість використання дисциплінарного провадження як способу тиску на адвоката.

Адвокати, як і інші учасники правосуддя, виконують конституційну функцію забезпечення принципу верховенства права. З метою здійснення належного захисту прав людини, адвокати повинні працювати в оточенні, гарантируещем неприпустимість будь-якого впливу на них, неналежних обмежень, тиску, погроз і втручань, залякування або переслідування.

Рада Європи у своїх рекомендаціях про свободу професійної діяльності адвокатів від 25 жовтня 2000 року, визначив, що незалежна адвокатська діяльність має на увазі собою свободу переконань і вираження, право брати участь в публічних дискусіях з питань, які торкаються правосуддя, і пропонувати реформи законодавства.

Генеральна Асамблея ООН, затверджуючи Основні положення про роль адвокатів, звертає увагу на неприпустимість зловживання дисциплінарною системою. Ні дисциплінарні, ні інші засоби, не повинні застосовуватися в несправедливий і свавільний спосіб проти адвокатів.

На думку АЮУ рішення про позбавлення Андрія Вишнєвського права на заняття адвокатською діяльністю не відповідає міжнародним етичним і професійним стандартам, і є переслідуванням за публічне вираження своїх думок і переконань.

Констатуючи загрозу для української адвокатури, Асоціація юристів України залишає за собою право на звернення в міжнародні професійні асоціації із закликом до належного реагування на такі дії.

Джерело: АЮУ

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд дійшов висновкущо справа Вишнєвського повинна розглядати КДКА Києва, по місцю робочої адреси, вказаному в Реєстрі адвокатів.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *