Баланс між юридичним департаментом та зовнішніми юридичними радниками шукали учасники батлу під час IX Щорічного форуму юрисконсультів

Баланс між юридичним департаментом та зовнішніми юридичними радниками шукали учасники батлу під час IX Щорічного форуму юрисконсультів

Завершальна сесія IX Щорічного форуму юрисконсультів була присвячена взаємодії із зовнішніми юридичними радниками і відбулася вона у формі «батлу» між представниками юрисконсультів та юридичних компаній. Модератором дискусії виступив Роман Марченко, старший партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери». Він запропонував “дуелянтам” спробувати знайти історії, котрі дозволяють цим «ворогуючим» сторонам допомагати одна одній

Інна Хомич, директор із правових питань ТОВ «Нова Пошта-Центр» зауважила, що якщо раніше залучення зовнішнього радника було ситуативним, то нині погіршення бізнес-клімату викликає необхідність постійного партнерства. Принагідно вона описала чинники, котрі сприяють встановленню стабільних партнерських відносин із зовнішнім юридичним радником.

«Коли мова йде про вибір зовнішнього радника і не обов’язково мова про юридичного радника, для нас це є продовженням стратегії», – наголосила вона.

Говорячи про критерії відбору вона підкреслила, що: «Від юридичного радника ми очікуємо чогось унікального, чого не уміємо робити самі, або про що навіть не знаємо. Те, з чим ми можемо впоратися самі, залишимо у себе в департаменті».

Головний тягар супроводження юридичних питань лежить на юридичному департаменті, зазначив Мирослав Гнидка, директор юридичного департаменту, керівник проєктів ГК MERX. Тим не менш у компанії склалися партнерські відносини з компанією ADER HABER.

«Нам надають послуги юридичні компанії і з кримінальних справ, і з питань оподаткування, проте вся поточна робота зосереджена в юридичному департаменті, – наголосив він. – Юридичні фірми ми залучаємо для якихось точкових справ чи у випадку незаконних дій з боку правоохоронних органів».

Про баланс попиту та пропозиції, або які юридичні послуги насправді потрібні бізнесу говорила у своєму виступі й Світлана Романова, директор із правового забезпечення ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ». Вона зазначила, що на відміну від колег їх компанія співпрацює з величезним колом юридичних радників різного рангу та різних юрисдикцій.

«Ми завжди залучаємо зовнішніх радників з питань іноземного права», – наголосила Світлана Романова та зазначила, що хоча компанія і не економить на залученні фахівців, вона намагається вибудувати співпрацю з ними максимально ефективно.

Українських юридичних радників компанія залучає у видках, що потребують креативу і глибокого знання практики по інших контрагентах.

Олег Горецький, керуючий партнер ЮФ «Горецький і Партнери» зазначив, що будь-які, навіть найбільші компанії користуються аутсорсингом, при цьому від аутсорсингу клієнт завжди вимагає результату і готовий за нього платити. Часто компанії звертаються до зовнішнього юридичного радника вже тоді, коли ситуація настала, коли їх юрист не зміг з нею впоратися. Як правило після того, як фахівці юридичної компанії досягають успіху, співпраця з ними продовжується довгі роки, адже бізнес розуміє, що превентивні заходи завжди набагато дешевші, ніж вирішення проблеми «по факту».

«Найціннішими клієнтами ми вважаємо тих, з якими у нас співпадає філософія», – підкреслив Сергій Гребенюк, партнер Asters.

Він зазначив, що їм цікаві клієнти, котрі готові перебудовувати свої підходи до справи. А от коли потенційний клієнт намагається юридичну компанію залучити у якості «рішал» – вони від співпраці відмовляються.

«Запорукою співпраці з клієнтом є його проходження ризик-менеджменту, оскільки ми є ланкою глобальної мережі в якій питання боротьби з корупцією стоять дуже гостро і з сумнівними клієнтами нам не дозволять працювати», – наголосив Юрій Кацер, директор відділу юридичного консультування KPMG Law Ukraine.

Те ж саме стосується ситуацій, коли клієнт очікує від нас вирішення питань у позаправовий спосіб. У випадку, коли специфіка справи чи жорсткий дедлайн не дають нам можливості виконати роботу на високому рівні – ми також відмовимося від співпраці. При цьому він наголосив, що робота у великій міжнародній компанії дозволяє для досягнення успіху в складних комплексних проектах залучати фінансистів, бізнес-консультантів.

Резюмуючи дискусію Роман Марченко зазначив, що хоча юридичний ринок практично всеїдний, перепоною на шляху до співробітництва може стати конфлікт інтересів.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *