«Боротьба триває, і ми на стороні правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

«Боротьба триває, і ми на стороні правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

В юридичній компанії EVERLEGAL ще до початку повномасштабного вторгнення рф було сформовано розуміння того, хто чим буде займатися. Деякі пішли в ТрО та ЗСУ, інші зосередилися на реалізації гуманітарних проєктів, треті — надають консультаційну підтримку бізнесу та громадянам. Чим саме юристи можуть бути корисними під час війни «Юридичній практиці» розповіли партнери EVERLEGAL: Євгеній Дейнеко (керуючий партнер), Андрій Оленюк, Андрій Порайко Олександр Ружицький та Олександр Ружицький.

 

— Як команда EVERLEGAL працює зараз, в період воєнного стану?

Євгеній Дейнеко: З перших днів війни ми почали діяти згідно із розробленим планом дій для продовження роботи, підтримки наших людей і клієнтів. Де які з наших людей пішли в ТрО та ЗСУ, деякі фокусуються на наших Pro Bono проектах на підтримку українців, частина людей продовжує роботу з клієнтами, а частину людей ми відправили на secondment до наших клієнтів та партнерських юридичних фірм в інших країнах (зокрема в Ірландію, Іспанію, Польщу).

Уся команда EVERLEGAL працює у дистанційному режимі, кожен на своєму фронті роботи.

Варто також зазначити, що увесь штат EVERLEGAL працює без змін та без скорочень. Наша основна мета — зберегти нашу злагоджену команду і підтримати кожного у цей нелегкий для нас усіх період.

«Боротьба триває, і ми на стороні правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

«Боротьба триває, і ми на стороні правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

Що зараз відбувається з юридичною практикою? Чи є клієнти, та які питання в них виникають?

Євгеній Дейнеко: Звісно, що робота саме над проектами клієнтів скоротилась, адже український бізнес та бізнеси іноземних клієнтів в Україні зазнали втрат в ході війни в Україні. Проте, ми бачимо яку силу духу демонструє Україна, зокрема її бізнес-середовище. Ми бачимо, що бізнес в Україні вже починає поступово відновлюватись, хтось швидше, хтось повільніше, але у будь-якому разі ми готові підтримувати наших клієнтів і бізнес в Україні загалом, щоб пришвидшити цей процес. Ми вже це робимо.

Щодо конкретних запитів, то найчастіше ми отримуємо запити, які очевидно актуальні саме зараз. Це питання організації трудових відносин під час воєнного стану, мобілізації працівників, реструктуризації заборгованості за банківськими кредитами, застосування умов про форс-мажорні обставини у комерційних договорах, отримання відшкодування за знищене або пошкоджене майно, консультування щодо об’єму страхового покриття за різними видами страхування тощо.

Окрім того, є запити на різні корпоративні питання, та питання щодо взаємодії з АМКУ на отримання попередніх дозволів під час воєнного стану.

Також, ми бачимо попит на консультації серед наших клієнтів з ІТ-сектору з питань організації роботи їх бізнесу за межами України. В цьому напрямку ми налагодили співпрацю із іноземними юридичними фірмами.

Звичайно, значно зросли запити на консультації у Pro Bono секторі, який був та залишається для нас важливою частиною нашої корпоративної соціальної відповідальності та напрямку сталого бізнесу. Ми допомагаємо створювати та юридично супроводжувати діяльність громадських організацій та благодійних фондів, які направлені на підтримку наших захисників та українців, які постраждали в ході війни в Україні.

Боротьба триває, і ми на стороні правди, а значить — продовжуємо підтримувати український бізнес та українців кожного дня з надією на перемогу та якісно іншу країну у майбутньому!

 

— Чим юристи можуть бути корисними у протидії російській агресії? Які ініціативи реалізуєте?

Андрій Оленюк: більш як 2 місяці війни ми з вами бачимо як згуртувались українці, кожного дня роблячи усе, що у наших силах аби наблизити перемогу. Кожен на своєму фронті, користуючись своїми можливостями.

Наша команда EVERLEGAL не є виключенням. Ми кожного дня на зв’язку, ми об’єднали зусилля, продовжили роботу і підтримку як наших клієнтів, так і громадян України, а саме:

  • Ми запустили Telegram-канал і ГАРЯЧУ ЛІНІЮ із оперативною юридичною підтримкою для громадян України.

Щодня ми готуємо актуальні оновлення законодавства та новини, які будуть корисні для українців. А також, у нашому чаті ми отримуємо безліч запитів на консультації, які оперативно обробляє наша команда. Ми вже надали безкоштовні консультації і підтримку сотням українцям, і продовжуємо це робити.

  • Другий фронт нашої роботи — це HELP DESK: Ukraine для бізнесу в Україні. Наша команда на умовах Pro Bono консультує наших клієнтів, український бізнес, а також міжнародний бізнес в Україні з питань, пов’язаних із негативними наслідками воєнних дій на території України.
  • Третій напрям роботи — HELP DESK: Poland. У партнерстві із польською юридичною фірмою WKB lawyers ми запустили help desk для українців у Польщі, в рамках якого наша команда готує інформаційні листи із відповідями на найактуальніші питання для українців за кордоном.

А наші польські колеги розміщують цю інформацію на своїх ресурсах, та поширюють по організаціях у Польщі, щоб українці мали постійний доступ до цієї інформації.

Окрім того, наша команда реалізовує низку волонтерських проєктів.

«Боротьба триває, і ми на стороні правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

«Боротьба триває, і ми на стороні правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

— Що це за проєкти? І наскільки складно волонтерити під час війни?

Андрій Порайко: Ми в Києві з перших днів війни, тому до всього звикали «на ходу». А враховуючи, що робота колективна, то особливих труднощів взагалі не було.

Якщо відверто, то ми в EVERLEGAL ще за декілька тижнів до війни зібрали весь колектив і попросили всіх дати ідеї хто що буде робити під час війни, моделювали якою буде ця війна і якими можуть бути наслідки.

За результатом зібраних пропозицій ми сформували основні напрямки, такі як військова медицина (люди якраз встигли пройти курси надання ПМД), консультування щодо збитків, збір доказів військових злочинів, ну і, звісно, гуманітарна сфера. Також дехто з працівників заявив, що точно піде в ТерОборону чи ЗСУ.

Тому, в принципі, за тиждень до війни ми розуміли (в загальних рисах) хто чим буде займатись.

Приблизно так і вийшло — кожен взяв на себе ті функції, які планував до війни.

Відтак, з перших днів ми «сколотили» «волонтерський загін», організували логістику гуманітарної допомоги з Європи до Львова, потім на Київ, підготували відповідні склади, домовились із Укрзалізницею та друзями-перевізниками про безкоштовну доставку товарів до Києва. Постачання здійснювали, в основному, в трьох напрямках: на передову Збройним Силам (як не прикро це визнавати, але хлопцям бракувало навіть бронежилетів і касок, не кажучи вже про харчування) — Буча, Ірпінь, Бровари, Жуляни, Чернігів; декільком районним ТерОборонам, до яких мали відношення; та на приватні запити (хтось не міг з дому вийти, певні групи людей у підвалах переховувались, хтось потребував допомоги з інших причин).

А враховуючи, що я є депутатом Київради від Деснянського району, то значна частина гуманітарних товарів йде ще на забезпечення потреб Троєщини.

В подальшому, після виходу російських військ із Київської та Чернігівської областей, ми перенаправили наші зусилля на Харків, Покровськ та окремі райони Півдня, скоординувались із іншими волонтерами, які підтримують ці ж території, та намагаємось бути корисними там.

«Боротьба триває, і ми на стороні правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

«Боротьба триває, і ми на стороні правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

«Боротьба триває, і ми на стороні правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

Також, на початках війни ми спільно з іншими юридичними компаніями та юристами створили Благодійний фонд «Доброго вечора, ми з України», зусиллями якого закупили військову форму для декількох районних ТерОборон, каски, бронежилети, тепловізори та іншу військову амуніцію для наших військових. Крім того, наш Фонд виступив партнером декількох Посольств України в ЄС та надійним постачальником медикаментів, турнікетів, машин швидкої медичної допомоги та військової амуніції для військових підрозділів нашої держави (з міркувань безпеки деталі розкривати не будемо).

Відтак, станом на сьогодні наші водії напряму і самостійно возять гуманітарну допомогу з Європи і доставляють її безпосередньо в крайні точки бойових дій. А в Києві і у Львові на складах наші люди сортують і сегментують відповідний вантаж.

Ну і, звісно, не можу не згадати про такий важливий і новий для нас напрям волонтерства як евакуація людей із захоплених росіянами територій. З першого дня, коли це стало можливим, наші працівники долучились до відповідних підрозділів Київської обласної та Київської міської військових адміністрацій та допомагали евакуйовувати людей з Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Ворзеля, Бородянки, Німешаєво, окремих районів Броварського району та безпосередньо з Чернігова. Десь безпосередньо перевозили людей власними «бусами», десь зустрічали на «фільтрації», а десь окремі наші хлопці (як у Чернігові) потрапляли під обстріли окупантів.

Словом, досвіду набрались серйозного.

«Боротьба триває, і ми на стороні правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

— Що Вас надихає продовжувати допомагати?

Андрій Порайко: Що мене надихає допомагати? Нічого не надихає. Це просто якесь природнє відчуття робити саме ці речі і саме в цей момент. А коли ти ще чуєш слова вдячності у відповідь, то розумієш, що робиш все правильно.

Знаєте, важко мабуть передбачити як складуться обставини під час війни, як поведе себе та чи інша людина, але в чому я точно не сумнівався — що у складний час наш колектив згуртується і робитиме все можливе для спільної перемоги над ворогом! Я цим дуже пишаюсь і вдячний кожному!

 

— Чи є серед юристів фірми ті, хто долучився до ЗСУТРО? Яку підтримку їм та їхнім сім’ям надає фірма?

Андрій Порайко: Звісно, серед юристів EVERLEGAL є і ті, хто вступив до лав Збройних Сил України, і ті, хто долучився до ТерОборони, і ті, хто пішов працювати військовим медиком. Фінансові аспекти розкривати не хочу, не на часі. Скажу лише, що фірма підтримує всіх без виключення працівників, нікого за цей час не звільнила, не скоротила, і не збирається цього робити в майбутньому. В нас ще ціла купа проєктів, які треба спільно реалізувати!

«Боротьба триває, і ми на стороні правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

— Чому Україна переможе?

Олександр Ружицький: На нашому боці ПРАВДА! Ми боремось за свою землю, своїх людей, за своє право на незалежність. У нас є мета і неймовірна підтримка. Весь світ бачить незламність нашого народу, різницю між країною агресором та країною вільних людей. Після нашої неодмінної перемоги, вже ніхто і ніколи не порівняє нас із росією, і не запитає: «Хто такі українці?»!

Слава Україні!

Слава ЗСУ!

 

Від редакції: Захист України — спільна справа для всіх громадян. Ми переконані, що кожен, хто щось робить на користь української Перемоги — на передовій чи в тилу, — по-своєму борець за незалежність України. Ми поважаємо кожну працю, яка наближає Україну до Перемоги. Ми будемо вдячні нашим читачам за інформацію про правників, чий приклад гідний наслідування, для висвітлення їх роботи в проєкті «Юристи і війна».

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.