Боржники знаходитимуться під особливим контролем у прикордонників,- старанна служба

Боржники знаходитимуться під особливим контролем у прикордонників,- старанна служба

Мінюст листом від 17.09.2012 р. дав роз’яснення про тимчасове обмеження боржника в праві виїзду за межі України.

Як показує практика роботи органів Державної старанної служби, боржники в процесі виконання рішень, як правило, продовжують ухилятися від виконання своїх зобов’язань. При цьому, одним із способів ухилення від виконання своїх зобов’язань є виїзд боржника за межі України, у тому числі на постійне місце проживання.

Державна старанна служба відмічає, що згідно з вимогами ст. 6 Закону “Про порядок виїзду з України і в’їзду до України громадян України” ухилення громадянина від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням (рішенням іншого органу (посадовця), або якщо відносно нього діють неврегульовані аліментні, договірні або інші невиконані зобов’язання є основою для тимчасової відмови громадянинові у виїзді за межі України.

В процесі здійснення старанного виробництва, державному виконавцеві надано право звернутися до суду за встановленням тимчасового обмеження в праві виїзду боржника – фізособи або керівника боржника – юрособи за межі України – до виконання зобов’язань по рішенню.

Надалі, відповідна постанова суду спрямовується державним виконавцем в Державну пограничну службу України, де боржник заноситься в список, який знаходиться на особливому контролі у прикордонників при виконанні ними своїх службових обов’язків. Лише у разі виконання боржником своїх зобов’язань, обличчя знімається з контролю Державної пограничної служби України на підставі відповідної постанови державного виконавця.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *