CCBE разом з НААУ працюють над Рекомендаціями щодо українських адвокатів

CCBE разом з НААУ працюють над Рекомендаціями щодо українських адвокатів

Національна асоціація адвокатів України (НААУ) опрацювала і надала пропозиції до проекту Рекомендацій Ради адвокатських та правничих товариств Європи (CCBE) щодо українських адвокатів. Необхідність розробки даного документа була обговорена під час Пленарної сесії CCBE, яка відбулася 12 травня 2022 року у Дубліні, Ірландія.

Роботу над документом проводить Комітет з надання міжнародних юридичних послуг CCBE. Від Національної асоціації адвокатів України участь у роботі Пленарної сесії взяв Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Як відомо, 4 березня 2022 року Європейський Союз (ЄС) надав громадянам України, які рятуються від війни, тимчасовий захист, що передбачає, серед іншого, доступ до ринку праці в ЄС. 5 квітня 2022 року Європейська комісія опублікувала Рекомендацію (ЄС) 2022/554, пропонуючи державам-членам вжити конкретних заходів щодо визнання кваліфікацій для осіб, які рятуються від вторгнення Росії до України. CCBE привітала цю ініціативу і прийняла рішення надати деякі роз’яснення щодо визнання кваліфікації адвокатів.

CCBE відзначила, що професія адвоката є надважливою для належного функціонування судової системи, захисту верховенства права, прав та інтересів громадян. Проте на сьогодні складність полягає у тому, що законодавство ЄС, яке б регулювало визнання кваліфікації адвоката з країни-не члена ЄС (третьої країни), відсутнє. Держави-члени мають повну компетенцію регулювати доступ до юридичної професії для громадян третіх країн на національному рівні.

Фінальну версію документа буде обговорено і затверджено 23 червня 2022 року на зустрічі Постійного Комітету CCBE у Софії, Болгарія.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.