Чек-лист перевірки забудовника! Поради юриста

Під час підписання договору купівлі-продажу квадратних метрів з’являється безліч нюансів, в яких продавець може навмисно підмінювати об’єкти або документи. Тому кожен інвестор має обов’язково бути обізнаним, як уникнути афери при укладанні угоди.

Юристи Monitor.Estate для вас розібрали деякі ризикові моменти, які з’являються в інвесторів при купівлі нерухомості на первинному ринку.

Користуйтеся консультацією: Увага! Афери на вторинному ринку! Що потрібно знати

На що звернути увагу:

1. Забудовник не має дозвільних документів. Оскільки без них заборонено проводити будівельні роботи, дочекайтеся «дооформлення» усіх документів або відмовтеся від придбання квартири.

2. Дані в дозвільних документах не відповідають дійсності. Перевірте, щоб дані в дозвільних документах, дані сайту та усні дані, надані відділом продажу збігалися з даними в державних реєстрах. Трапляється так, що забудовник продає житло на 20 поверсі, а дозвіл на будівництво є тільки до 9 поверхів.

3. У договорі не вказані штрафи, умови повернення коштів, не вказані гарантії від забудовника. У такому разі раціонально буде взагалі відмовитися від укладання угоди.

4. Підозріло низька ціна. Не соромтеся дізнатися причини. Ймовірно це обман і забудовнику потрібні швидкі та легкі гроші, з якими він зникне перед тим, як об’єкт буде введено в експлуатацію. A можливо він економить на будівельних матеріалах при будівництві саме вашої квартири.

СТАРТАП: MONITOR.ESTATE Юридичний онлайн аудит об'єктів нерухомості

Переконайтеся в законності обраної новобудови на https://monitor.estate

5. Будівництво новобудови не відповідає цільовому призначенню землі. Воно може виконуватись тільки при умові, якщо земельна ділянка призначена для «будівництва та обслуговування багатоповерхових або житлових будинків».

6. У забудовника немає прав користуватися землею. Має бути чинний договір оренди або договір купівлі-продажу ділянки.

7. Наявність кримінальних справ у забудовника або об’єкту. Перевірте реєстри судових рішень, щоб бути впевненими у тому, що прокуратура не забере ділянку у власність міста.

Це лише основні моменти, які ви можете перевірити самостійно. Ще є чимало аспектів, про які добре знають юристи і, звернувшись до них, ви мінімізуєте власні ризики.

Автор консультації: Копоть Володимир

Відео: Підводні камені договорів із забудовниками. Поради юриста!

Источник

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *