Чи можна пред’являти е-паспорт у «Дії» під час перетину держкордону

Днями почала ширитися новина про перелік змін, які відбудуться в Україні з 1 червня 2020 року (зокрема, і щодо питання поїздок українців за кордон). Зазначалося, що від першого дня літа при поїздках за кордон українці можуть подавати e-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон через Єдиний державний веб-портал електронних послуг «Портал Дія», скориставшись для цього однойменним мобільним додатком.

Державна прикордонна служба звернула увагу на те, що ця інформація є недостовірною і не може використовуватися громадянами України як одне із правил перетинання державного кордону.

Дійсно Уряд 15 квітня 2020 року ухвалив постанову № 278 «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон».

Відповідно до постанови е-паспорти в «Дії» є цифровими аналогами паперових документів. Особливої актуальності ця норма набуває в умовах карантину, оскільки цифрові паспорти можна використовувати як посвідчення особи на випадок зупинки громадянина співробітниками Нацполіції, а також для отримання поштових послуг тощо.

Однак жоден із пунктів Порядку застосування, визначених постановою, не передбачає можливості пред’явлення е-паспорта для виїзду за кордон власне під час перетину державного кордону і проходження процедур оформлення зокрема.

Отже на сьогодні громадяни України можуть перетинати державний кордон лише за наявності необхідних паспортних документів, зокрема паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України, які визначені законодавством, що регламентує оформлення осіб на кордоні.

Натомість пред’явлення електронних документів у мобільному додатку «Дія» можливе лише всередині країни у випадках згідно з переліком, чітко визначеним відповідною постановою.

Нагадаємо, паспорти у смартфоні офіційно стали цифровими аналогами паперових документів (Кабмін схвалив постанову щодо цифрових паспортів).

Будьте на крок попереду кризових ситуацій. ЛІГА:ЗАКОН створила екосистему для управління ризиками для об’єднання всіх підрозділів команди в режимі карантину. Отримуйте актуальну інформацію про зміни в законодавстві, держреєстрах, про судові рішення та виграні тендери та залучайте до спільної роботи колег. Для клієнтів ЛІГА:ЗАКОН безкоштовний доступ. Дізнайтеся більше про LIGA360 за посиланням.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *