Чи враховується премія за рік при обчисленні середньої зарплати?

Чи враховується премія за рік при обчисленні середньої зарплати?

Порядок числення середньої зарплати регулюється постановою Кабміну від 8 лютого 1995 року № 100.

Так, середня зарплата для оплати щорічної відпустки, додаткової відпустки у зв’язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки співробітників з дітьми, або для виплати компенсації за невикористану відпустку обчислюється виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, передуючі місяцю надання відпустки або виплати компенсації. У інших випадках, при розрахунку середньої зарплати враховують виплати за останні два місяці.

При цьому одноразова винагорода за результатами роботи за рік включається в середній заробіток шляхом збільшення до зарплати за кожен місяць розрахункового періоду 1/12 премій, наліченою в поточному році за попередній календарний рік.

Таким чином, якщо премія за результатами роботи за 2016 рік була виплачена в січні 2017 року, то впродовж 2017 року вона враховуватиметься при численні середньої зарплати шляхом додавання до заробітку за кожен місяць 1/12 її розміру.

Особливості обліку річної премії при численні середньої зарплати роз’яснені в листі Минсоцполитики від 20 квітня 2017 роки № 1225/0/101-17/282.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *