Члени дисциплінарних палат КДКА не повинні подавати декларації – ОАСК

Члени дисциплінарних палат КДКА не повинні подавати декларації – ОАСК

Адвокати – члени дисциплінарних палат кваліфікаційно-дисциплінарних адвокатури не є суб’єктами декларування відповідно до законодавства про запобігання корупції.

Таку позицію висловив Окружний адміністративний суд міста Києва у справі №640/16390/21 за позовом адвоката Олега Маліневського, партнера EQUITY, члена КДКА Київської області, про оскарження повідомлення НАЗК. Текстом рішення поділився сам адвокат.

Суть спору:

Національне агентство із запобігання корупції вважає, що адвокати, які входять до складу дисциплінарних палат КДКА виконують делеговані державою повноваження, відтак підпадають під обов’язкове декларування згідно із статтею 3 Закону України “Про запобігання корупції”.

Відповідно НАЗК скерувало позивачу повідомлення від 12.05.2021 № 47/02/31483/21 щодо невиконання ним обов’язку встановленого законом.

У той же час адвокатура, зокрема Національна асоціація адвокатів України та Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, обстоювали позицію, що адвокати не можуть бути суб’єктами декларування.

Рішення суду:

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позовні вимоги позивача зважаючи на те, що позивач – член КДКА Київської області

  • не є суб’єктом декларування згідно ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та
  • не зобов’язаний подавати щорічні декларації як суб’єкт декларування.

Олег Маліневський підкреслив висновки суду, на яких базується рішення:

  • Адвокатура – незалежний спеціально уповноважений недержавний професійний інститут громадянського суспільства, функцією якого є захист особи від обвинувачення та надання правничої допомоги.
  • Діяльність адвокатури не пов’язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а оскільки адвокатська діяльність є незалежною, державні органи не можуть втручатися у її роботу.
  • Дія Закону України «Про державну службу» не поширюється на діяльність адвокатів.

Утім, поки що єдності з цього питання у судовій практиці немає. Інші суди вважають, що члени дисциплінарних палат КДКА є суб’єктами декларування, посилаючись на позиції Верховного Суду .

Позиції судів з цього питання та коментарі експертів з цього питання проаналізуємо у найближчому номері Юридичної практики.

Нагадаємо, парламенту пропонують закріпити прямо в законі, що члени КДКА не є суб’єктами декларування.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *