Члени НАТО погодили посилення підтримки Україні
Міністри закордонних справ країн-членів НАТО на зустрічі в Брюсселі цього тижня (6—7 квітня 2022 року) домовилися підтримувати та посилювати підтримку України. Фактично погодили посилення підтримки Україні: активізувати співпрацю з партнерами, враховуючи глобальні наслідки неспровокованої війни президента путіна для України.
Загальний хід зустрічі
«Союзники спільно засудили жахливі вбивства мирних жителів, які ми бачили в Бучі та інших місцях, нещодавно звільнених від російського контролю», — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після зустрічі.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба подякував союзникам по НАТО за суттєву підтримку.
«Союзники багато зробили і сповнені рішучості робити більше зараз, у середньостроковій та довгостроковій перспективі, щоб допомогти хоробрим українцям захистити свої домівки та свою країну та відштовхнути сили вторгнення», – сказав пан Столтенберг.
Міністри також погодилися посилити практичну підтримку іншим партнерам, які перебувають під загрозою російської агресії, включаючи Грузію та Боснію і Герцеговину, щоб допомогти зміцнити їх стійкість.
До міністрів закордонних справ союзників приєдналися їхні колеги з України, Грузії, Фінляндії, Швеції та Європейського Союзу, а також азіатсько-тихоокеанські партнери НАТО – Австралії, Японії, Нової Зеландії та Республіки Корея. НАТО розширить свою співпрацю з азіатсько-тихоокеанськими партнерами в таких сферах, як:
- кіберсфера,
- нові технології,
- протистояння дезінформації,
- морська безпека,
- зміна клімату та
- стійкість.
«Глобальні виклики вимагають глобальних рішень», – додав Столтенберг.
Міністри погодилися, що наступна Стратегічна концепція НАТО, яка буде остаточно розроблена на саміті в Мадриді в червні, має враховувати:
- майбутні відносини НАТО з росією та
- зростаючий вплив Китаю на безпеку Альянсу.
Міністри також схвалили Хартію нового прискорення оборонних інновацій для Північної Атлантики (DIANA), включаючи:
- мережу інноваційних центрів,
- акселераторів і
- центрів тестування в Європі та Північній Америці.