Члени ВРП просять щоб кандидати пройшли хоча б часткову перевірку

Члени ВРП просять щоб кандидати пройшли хоча б часткову перевірку

Члени Вищої ради правосуддя Віталій Саліхов, Оксана Блажівська, Інна Плахтій звернулися до народного депутата України Сергія Демченка з проханням опрацювати механізми забезпечення здійснення часткової перевірки щодо кандидатів у ВРП.

Це відбулося під час обговорення підготовки до проведення XІХ позачергового з’їзду суддів України на засіданні робочої групи з питань фінансування судової влади Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, повідомляють у ВРП.

Члени ВРП вказали на необхідність хоча б часткової перевірки найважливіших відомостей, яка дасть змогу отримати інформацію чи не притягувалася особи до адміністративної, кримінальної відповідальності та інше.

З’їзд суддів має обрати 8 членів Вищої ради правосуддя за своєю квотою.

Нагадаємо що Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» № 2259 – IX, який набрав чинності 20 травня 2022 року, відтермінував проведення спецперевірки для кандидатів у ВРП.

Зокрема встановлено, що під час дії воєнного стану не проводяться спеціальна перевірка, передбачена Законом України «Про запобігання корупції», стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища та посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується НАЗК.

Необхідно зробити виключення для кандидатів до ВРП

«Останнім часом на державному рівні значна увага  приділялася формуванню нового складу Ради з числа кандидатів, які серед іншого відповідають критеріям професійної етики та доброчесності. Наразі перевірка кандидатів Етичною радою ускладнена, НАЗК призупинена щорічна перевірка» —акцентували увагу члени ВРП

На їх думку за таких умов навіть під час дії воєнного стану слід вжити заходів для уникнення небажаних наслідків та передбачити процедури перевірки, які б дали змогу відібрати до ВРП найкращих кандидатів та унеможливити дискредитацію органу суддівського врядування.

Також читайте: Оприлюднено оголошення про з’їзд суддів України

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.