Чи можна позбавити батьківських прав за несплату аліментів?

Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на недобросовісних батьків.

Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

– не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

– ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;

– жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо);

– є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками);

– вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю) , примушують її до жебракування та бродяжництва;

– засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини (необхідна наявність вироку суду).

Отож, несплата аліментів не є достатньою підставою для позбавлення батьківських прав. Цей факт суд може брати додатково до уваги разом з іншими доказами, роз’яснюють фахівці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).

Однак, батьки, пам’ятайте: ви зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. А за ухилення від сплати аліментів передбачена цивільна, адміністративна, кримінальна відповідальність.

Адвокати із сімейних справ вивчають актуальні ситуації щодо розлучення, поділу майна, ухилення від сплати аліментів з ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Також система містить повну базу українського законодавства з експертними коментарями. Придбайте ІПС ЛІГА:ЗАКОН за посиланням.

Джерело

Поделиться