Чи переходять права на земельну ділянку при переході прав на недобудову?

Заступник директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Юрій Тацій розповів, що у разі набуття права власності на об’єкт незавершеного будівництва особа також отримує у власність і ділянку, на якій він знаходиться.

За його словами, така «автоматичність» переходу прав набула чинності 28 жовтня у зв’язку з ухваленням Закону № 1174-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості».

Детальніше з темою ознайомтель в аналітиці: Як будуть переходити права на земельну ділянку при переході прав на нерухомість?

Документ передбачає внесення змін до статті 120 Земельного кодексу. Наразі у ній йдеться про вже збудоване нерухоме майно – житловий будинок, будівлю споруду.

Він зазначив, що об’єкти незавершеного будівництва у статті не вказуються, що може перешкоджати набуттю таких «недобудів» у власність.

Отже, під час придбання, спадкування чи отримання в дарування незавершеної будівлі земельна ділянка також переходитиме до нового власника без зміни її цільового призначення.

Істотною умовою договору, на підставі якого набувається право власності, є кадастровий номер земельної ділянки.

“Обов’язково перевіряйте його наявність при оформленні документів, адже продаж ділянки окремо від будинку є поширеною шахрайською схемою”, – застеріг Юрій Тацій.

Як захистити земельну ділянку від рейдерських захоплень? Спробуйте SMS-Маяк Земля – сервіс інформування про початок та хід реєстраційної процедури щодо об’єктів землекористування. Деталі за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *