Чи потрібно укладати письмовий трудовий договір з нефіксованим робочим часом: відповідь Держпраці

Роботодавець звернувся за консультацією до Управління Держпраці та запитав в інспектора: «Чи потрібно укладати письмовий трудовий договір з нефіксованим робочим часом?»

Фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надали відповідь:

Укладення трудового договору у письмовому вигляді при прийнятті на роботу працівника з нефіксованим робочим часом є обов’язковим відповідно до вимог пункту 62 частини першої статті 24 КЗпП України.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору.

Таким чином, у період дії воєнного стану письмова форма такого договору не є обов’язковою.

Водночас при укладенні ТДНЧ у змісті такого договору мають обов’язково мають бути присутні умови, які є обов’язковими відповідно до закону:

    спосіб та мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи, який повинен бути достатнім для своєчасного початку виконання працівником своїх обов’язків;

    спосіб та максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або про відмову від її виконання у випадках, передбачених частиною восьмою цієї статті;

    інтервали, під час яких від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні);

    розмір оплати праці за залучення до роботи поза межами базових днів або годин;

    додаткові підстави для припинення ТДНЧ (за необхідності).

Таким чином з метою запобігання виникненню трудових спорів фахівці Держпраці рекомендують фіксувати вищезгадані умови в письмовій формі.

Як HR-фахівцю економити час? З системою LIGA360: HR-Менеджер всі відповіді для роботи знайдуться в 2 кліки. Персональна стрічка новин, експертні відповіді та трудове законодавство на єдиній платформі. Деталі за посиланням.

Джерело

Поделиться