Чи повинні адвокати та нотаріуси застосовувати РРО у своїй діяльності?

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків. Про це нагадало Головне управління ДПС у м. Києві.

Відповідно  до   преамбули  Закону  від  06  липня  1995 року  № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (в редакції Закону України від 02 грудня 2010 року № 2756-VI), дія цього Закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Водночас, нормами ст. 178 ПКУ, якою визначено порядок оподаткування фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, не передбачено обов’язкового застосування реєстратора розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків такими платниками податку.

Вся звітність для самозайнятих юристів, адвокатів, нотаріусів – в онлайн-сервісі Liga:REPORT. Він нагадає про подання звітів, допоможе заповнити декларацію, звіт з ЄСВ, вести книгу обліку доходів онлайн. А з функцією автозаповнення і підтримкою у чаті – у вас не буде сумнівів щодо правильності поданих даних. Придбайте Liga:REPORT та звітуйте вже сьогодні без проблем

Заборгованість зі сплати аліментів фізичної особи – підприємця на спрощеній системі оподаткування: проблематика виконання судових рішень

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *