COVID-сертифікат та міжнародне свідоцтво про вакцинацію: різниця та порядок використання

У МОЗ роз’яснили, у чому різниця між COVID-сертифікатом та Міжнародним свідоцтвом про вакцинацію, яке значення має колір COVID-сертифіката, який термін дії кожного із документів, а також – де і як їх можна отримати, використовувати.

Що таке Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і як його отримати 

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію – це паперовий документ, який ви можете отримати у лікаря, що проводив вам щеплення, чи у свого сімейного лікаря, після проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19.

У свідоцтві зазначено назву вакцини, її виробника, номер серії, кількість отриманих доз та дату щеплення. Документ підписує лікар і засвідчує печаткою медичний заклад. Міжнародне свідоцтво діє в країнах, уряди яких зобов’язалися дотримуватись Міжнародних медико-санітарних правил. Інформацію про  перелік країн, які визнають міжнародне свідоцтво про вакцинацію ви можете знайти тут. Також в міністерстві рекомендують перед поїздкою уточнювати цю інформацію на офіційних сайтах міністерств внутрішніх справ цільової та транзитних країн.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію видається на підставі повного курсу вакцинації.

Термін дії – 365 днів. 

Що таке COVID-сертифікат і як його отримати?

COVID-сертифікат – це захищений документ у телефоні, на папері чи на іншому носії, який можна завантажити через Портал електронних послуг Дія або в мобільному додатку “Дія”.

Його можна сформувати після отримання однієї або двох доз вакцини, і тому існує: 

    “Жовтий” СOVID-сертифікат – підтверджує  факт отримання однієї дози щеплення і діє 120 календарних днів від цієї дати

    “Зелений” COVID-сертифікат – підтверджує факт отримання повної вакцинації і діє  365 календарних днів від дати останнього щеплення.

Зазначається, що повна вакцинація може складатись з однієї дози однодозної вакцини Janssen та двух доз дводозних вакцин: Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca/Covishield, Spikevax/Moderna, CoronoVac.

COVID-сертифікати можуть бути як внутрішніми, так і міжнародними. 

Внутрішні діють тільки в Україні, а міжнародні є чинними як всередині країни, так і за кордоном.

“З міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43-х країн та користуватися ним всередині цих країн для входу на публічні заходи, до кафе, кінотеатрів і т.д. Це країни, які увійшли до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС, список учасників розширюється щомісяця, їх можна перевірити за посиланням. В Україні ж – внутрішнім та міжнародним COVID-сертифікатом можна користуватися рівноправно. Але, щоб користуватися міжнародним, потрібно мати при собі також паспортний документ”, – розповіли в міністерстві.

Як роздрукувати COVID-сертифікат?

Зробити це можливо самостійно за допомогою порталу державних послуг “Дія”, на якому спершу зареєструватись, вказуючи свій мейл та телефон, потім замовити послугу covid-сертифікат, зачекати від 15 хвилин до кількох годин, поки документ у форматі pdf буде створено і про це вам прийде повідомлення, потім завантажити файл. Його можна роздрукувати чорним на білому папері і пред’являти в такій формі або завантажити в телефон і показувати з екрану.

Як заповнити договір швидко та без помилок? Спробуйте систему CONTRACTUM у LIGA360. Заповніть мінімум полів з датами та сумами, та завантажте готовий договір. Також система автоматично підставить реквізити сторін. Деталі за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *