Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25-29 жовтня 2021 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25-29 жовтня 2021 року

1.     Неухильне дотримання карантинних вимог в судах може зберегти життя та здоров’я тисячам українців

ВРП спільно із Консультативною місією Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні) розробила уніфіковані рекомендації для всіх судів України щодо безпечної роботи в умовах карантину. У зв’язку із загостренням епідеміологічної ситуації в країні, ВРП закликає всі судові установи неухильно дотримуватися приписів рекомендацій, заснованих на міжнародному досвіді та вітчизняних напрацюваннях.

Документ стосується таких аспектів:

 • доступу до правосуддя;
 • організації робочого процесу;
 • протиепідемічних заходів у приміщенні та на робочому місці. 

2.  Розпочалася процедура відрядження суддів до 5 судів

ВРП відповідно до рішень від 21, 26, 28 жовтня 2021 року оголосила про початок процедури відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, а саме до:

 • Тальнівського районного суду Черкаської області – 1 судді.
 • Орджонікідзевського міського суду Дніпропетровської області – 1 судді.
 • Лубенського міськрайонного суду Полтавської області – 3 суддів;
 • Святошинського районного суду міста Києва –  3 суддів;
 • Добропільського міськрайонного суду Донецької області – 1 судді.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до цих судів, повинні протягом десяти днів (з дня оголошення про початок процедури відрядження суддів) подати до Вищої ради правосуддя необхідні документи.

3.     Затягування початку роботи Конкурсної комісії з обрання ВККСУ спричиняє негативні наслідки

У листах до суб’єктів формування Конкурсної комісії Рада просила забезпечити присутність на зустрічі 25 жовтня 2021 року членів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями. Однак, незважаючи на створення всіх умов для участі онлайн, члени Конкурсної комісії повідомили про неможливість участі в засіданні.

У робочій зустрічі 25 жовтня 2021 року, так само як і у попередній, яка відбулася 11 жовтня 2021 року, взяли участь члени Конкурсної комісії від Ради суддів України та представники суб’єктів обрання членів комісії з обох сторін.

4.     ВРП внесе Президентові України подання про призначення 4 суддів

26 жовтня 2021 року ВРП ухвалила внести Президентові України подання про призначення на посади до місцевих судів:

 • Зінченко Анну Сергіївну – на посаду судді  Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області;
 • Скрипника Сергія Миколайовича – на посаду судді Сватівського районного суду Луганської області;
 • Панчука Миколу Валерійовича – на посаду судді Кремінського районного суду Луганської області.

28 жовтня 2021 року ВРП ухвалила внести Президентові України подання про призначення

 • Глущенко Наталії Миколаївни – на посаду судді Чорнухинського районного суду Полтавської області.

5.     ВРП звільнила у відставку 7 суддів

26 жовтня 2021 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

 • Головатюка Любомира Дмитровича – з посади судді Господарського суду міста Києва;
 • Шіляк Марину Анатоліївну – з посади судді Господарського суду Івано-Франківської області;
 • Лизенко Ілону Василівну – з посади судді Попаснянського районного суду Луганської області;
 • Богаченка Сергія Івановича – з посади судді Львівського апеляційного адміністративного суду;
 • Верховця Анатолія Анатолійовича – з посади судді Північного апеляційного господарського суду;
 • Сидоренко Зою Сергіївну – з посади судді Дубровицького районного суду Рівненської області.

28 жовтня 2021 року ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяви про відставку

 • Маренич Світлану Олександрівну з посади судді Юр’ївського районного суду Дніпропетровської області.

6.     Задля забезпечення реалізації судової реформи – відновлення роботи ВККСУ, ВРП внесла зміни до Регламенту

26 жовтня 2021 року ВРП ухвалила рішення затвердити зміни до Регламенту Ради.

Зміни внесено до Глави 51 Регламенту, яка стосується розгляду Радою питань, пов’язаних із проведенням конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, призначенням та звільненням з посад членів ВККС України.

Внесення змін зумовлено необхідністю врегулювання деяких процедурних питань зокрема, у зв’язку з набранням чинності Закону України № 1629-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України».

Це рішення стало ще одним кроком, який здійснила ВРП для відновлення роботи ВККСУ.

7.     Вища рада правосуддя попереджає про наявність невідповідностей у Звіті моніторингу України ОЕСР

25 жовтня 2021 року відбулось онлайн-обговорення проєкту Звіту щодо моніторингу України Антикорупційною мережею Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). В.о. Голови ВРП Олексій Маловацький взяв участь в обговоренні, надав коментарі та зауваження в частині, присвяченій незалежності судової влади. Він зазначив, що ВРП не може підтримати цей Звіт через наявність у ньому хибних тверджень.

«Представлений проєкт Звіту містить велику кількість помилок, тверджень, які не відповідають законам України та реальним фактам. Це унеможливлює виконання основної функції моніторингу – надання адекватної оцінки ситуації. Адже на основі помилкових фактів ми дійдемо помилкових висновків», – зазначив Олексій Маловацький.

 8.     Продовжено строк надання суддями згоди на відрядження до Лугинського районного суду Житомирської області

ВРП відповідно до рішення від 26 жовтня 2021 року № 2130/0/15-21 продовжила строк надання суддями згоди на відрядження до 5 листопада 2021 року до Лугинського районного суду Житомирської області – 1 судді.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні до 5 листопада 2021 року подати до Вищої ради правосуддя необхідні документи.

9.     ВРП співпрацюватиме з Університетом Грінченка: підписано меморандум

З метою співпраці у навчальній, науковій та профорієнтаційній діяльності між ВРП та факультетом права та міжнародних відносин Київського університету імені Бориса Грінченка підписано меморандум.

В межах Меморандуму буде активізоване співробітництво у таких сферах: аналіз законодавства, організація науково-практичних заходів, методична та методологічна підтримка, залучення студентів до органів судової влади на практику та стажування, участь членів ВРП у навчальному процесі факультету, зокрема проведення лекцій та семінарів.

10.  ВРП відреагувала на повідомлення судді Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська

До ВРП надійшло повідомлення судді Амур-Нижньодніпровського районного суду міста Дніпропетровська Богун О.О. про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя та діяльність суду загалом.

Ухвалою суду задоволено заяву про забезпечення позову шляхом заборони Виконавчому комітету Дніпровської міської ради та/або будь-якому іншому структурному підрозділу міськради та/або комунальним підприємствам чи закладам вчиняти будь-які дії, спрямовані на демонтаж рекламних конструкцій.

Наступного дня після постановлення цієї ухвали неподалік будівлі суду працівниками КП «Дніпроводоканал» проводилися технічні роботи, після чого у приміщенні суду було припинено водопостачання.

За фактами, зазначеними у повідомленні судді розпочато досудове розслідування. ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР.

11.  ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора з приводу фактів, повідомлених суддею Соснівського районного суду міста Черкас

Суддя Соснівського районного суду міста Черкас Тетяна Троян повідомила ВРП, що після проголошення нею ухвали про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, він неодноразово погрожував їй вбивством та насильством.

ВРП дійшла висновку про наявність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя, визначених статтею 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР на підставі заяви судді Соснівського районного суду міста Черкас.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *