Депутат бажає бачити пассажиро-ориентированную ж/д

Нардеп В. Королюк (Батькивщина) проаналізував зміни, рухи залізничного транспорту, що сталися і відбуваються в організації, і ціновій політиці його адміністрації, і дійшов висновку, що вони не відповідають економічним можливостям громадян і порушують сталий порядок життя, роботи і відпочинку значних груп населення країни. Тому у ВР був поданий законопроект № 3604 “Про внесення змін до Закону України “Про залізничний транспорт” відносно задоволення потреб громадян в пасажирських перевезеннях”.

Діюча редакція Закону про ж/д транспорті не містить правил, визначальних пріоритет пасажирських перевезень над іншими видами діяльності залізничного транспорту. Проектом пропонується доповнити ст.1 Закону наступним визначенням: пасажир – фізична особа, яка в законному порядку реалізує особисте право на вільне пересування транспортом загального користування без впливу на організацію його руху; при цьому під транспортом вважається рухомий склад, будівлі, приміщення, шляхи і усі інші складові производственно-технологического комплексу, що забезпечує роботу відповідного виду транспорту.

А в ст.2 запропоновано вказати, що головним завданням залізниці у взаємодії з іншими видами транспорту являється перевезення пасажирів із забезпеченням максимально можливого рівня зручностей і безпеки, економічно збалансованого рівня тарифів, неухильного дотримання графіків, розкладу і маршрутів руху.

До компетенції місцевих органів виконавчої влади і самоврядування планується віднести не лише контроль за роботою ж/д приміського пасажирського транспорту і вокзалів, узгодження тарифів в приміських сполученнях, пунктів зупинок і так далі, але і узгодження графіків, розкладу і маршрутів руху.

Також проектом пропонується вказати, що органи управління ж/д транспортом погоджують зміни графіків, розкладу і маршрутів рухи транспорту з органами місцевого самоврядування на територіях, населення яких торкаються ці зміни. У разі недосягнення домовленостей між органами місцевого самоврядування і органами управління ж/д транспортом (впродовж 3 місяців після звернення залізниці) про компенсацію збитків від експлуатації малодіяльних залізничних ділянок, станцій, під’їзних шляхів або про узгодження змін графіків, розкладу і маршрутів руху, спірні питання вирішуються у судовому порядку.

Депутат сподівається, що за рахунок залучення до процесу змін у галузі пасажирських перевезень значно більшої кількості зацікавлених осіб можливе оптимальне співвідношення між потребами і економічними можливостями населення і технічним, економічним і організаційним потенціалом же/д транспорту. Крім того, такі законодавчі новели повинні привести до позитивного фінансового ефекту в діяльності української залізниці.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *