Депутати готові схвалити обов’язкове медстрахование

Комітет ВР з питань соціальної політики і праці рекомендує прийняти за основу законопроект № 2597 про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування (зареєстрований 19.03.2013, автор – регіонал Ярослав Сухый).

Передбачається створити Фонд загальнообов’язкового госсоцмедстрахования, а також визначити випадки, які є страховими і нестраховими; джерела засобів; вартість медичної допомоги; систему договорів і тому подібне. Також визначаються гарантії надання медичної допомоги в системі такого страхування згідно державних соціальних нормативів у сфері охорони здоров’я.

Законопроект розроблений з урахуванням того, що Фонд не виконуватиме функції, пов’язані зі збором внесків від працедавців і застрахованих осіб, які збиратимуться одним органом для усіх видів соціального страхування у складі ЕСВ. Страхові внески платитимуть працедавці, а за окремі категорії застрахованих осіб і дітей – місцеві органи виконавчої влади і фонди загальнообов’язкового держсоцстраху.

Згідно з проектом, конкретний перелік медичних послуг що надаються застрахованим особам, встановлюватиметься окремим законом одночасно з ухваленням закону про держбюджет і закону відносно розміру єдиного соціального внеску. Вартість медичних послуг визначатиметься виходячи з фактичних витрат надання цих послуг, але не вище за граничні тарифи, які затверджуватимуться Кабінетом Міністрів України.

Члени Комітету вважають, що введення загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування сприятиме підвищенню якості медичної допомоги, оптимізації використання засобів, підвищенню рівня соціальної захищеності громадян. В той же час, народні депутати висловили ряд обмовок і зауважень, зокрема відносно узгодження положень законопроекту з Основами законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині визначення суб’єктів страхування, із статтею 106 Конституцій України, Цивільним кодексом України, рядом законів.

На думку членів Комітету, введення загальнообов’язкового госсоцмедстрахования може привести до збільшення фінансового навантаження на фонд оплати праці, що є небажаним в умовах впровадження заходів по зменшенню податкового тиску і виведенню фонду оплати праці з тіні. Але Комітет вважає, що з урахуванням висловлених зауважень законопроект може бути ухвалений в першому читанні.

Джерело: сайт ВР

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *