Депутати мають намір ввести інститут кримінальних проступків

Депутати планують змінити класифікацію кримінальних правопорушень і розділити їх на кримінальні проступки та злочини. Останні, в свою чергу, поділяються на незначної тяжкості, тяжкі та особливо тяжкі.

Відповідний законопроект № 7279-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» ВР прийняла за основу 7 червня 2018 року.

Проект пропонує кримінальним проступком визначити діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачено основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Також планується звільняти від кримінальної відповідальності особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень. Така особа повинна щиро покаятись, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Крім того, передбачається посилення відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

Очікується, що запропоновані зміни сприятимуть забезпеченню швидкого розслідування кримінальних правопорушень невеликої тяжкості та зменшенню навантаження на слідчих органів досудового розслідування.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *