Депутати не можуть ліквідовувати ВАСУ

Комітет з питань верховенства права і правосуддя рекомендує парламенту відхилити законопроект № 2349 про ліквідацію Вищого адміністративного суду України. Проектом пропонується внести зміни в чинне законодавство відносно ліквідації Вищого адміністративного суду України як судна касаційної інстанції.

Детальніше про проект – Депутати хочуть ліквідовувати ВАСУ.

Під час обговорення народні депутати звертали увагу, що частиною першої статті 19 Закону про судоустрій передбачено, що суди загальної юрисдикції створюються і ліквідовуються Президентом України за уявленням Міністра юстиції на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду.

Члени Комітету відмічали, що КСУ у своєму рішенні 21 червня 2011 року № 7-рп/2011 вказав на те, що закладений в частині першої статті 19 Закону порядок створення, ліквідації судів Президентом України відповідає визначеному законодавцем механізму по реалізації принципів створення і ліквідації юридичних осіб публічного права і конституційним принципам здійснення державної влади в Україні, передбаченим частиною другої статті 19, пунктами 23, 31 частині першої статті 106 конституція Україна, а отже є конституційний.

Тому, підкреслювали парламентарі, питання створення або ліквідації судів не відноситься до компетенції Верховної Ради.

Члени Комітету відмітили і те, що законність і обгрунтованість процесуальних дій і судових рішень перевіряють виключно суди апеляційної і касаційної інстанції, внепроцессуальный контроль не допускається. Народні депутати не можуть давати правову оцінку діям і рішенню суду. Крім того, неприпустимо використовувати право законодавчої ініціативи як інструмент для покарання за прийняті судові рішення.

Головне науково-експертне управління Апарату ВР вважає, що законопроект суперечить положенням Конституції і містить юридично некоректні і необгрунтовані положення, і також рекомендує за результатами розгляду в першому читанні законопроект відхилити.

Джерело: сайт ВР.

Джерело

Поделиться